Bez tajemnic, bez wstydu. Nadzy w sieci

Ma vie a poil sur le Web, Francja 2011

Bez tajemnic, bez wstydu. Nadzy w sieci w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

Początek tysiąclecia przyniósł rewolucję w sieci: narodziła się WEB 2.0. Od tej pory każdy może zamieszczać teksty, zdjęcia oraz muzykę na blogach i portalach społecznościowych takich jak MySpace, Facebook czy Twitter. Bez wysiłku, za darmo, dobrowolnie. Miliony kobiet, mężczyzn i dzieci zaczęło bez zahamowań mówić o swoim życiu. Najczęściej zamieszczając przy tym prawdziwe zdjęcie i podając prawdziwe dane, tak swoje, jak i swoich bliskich. Skąd ta potrzeba obnażania się? I jaką cenę przyjdzie nam za to zapłacić. W wielkich miastach Zachodu część mieszkańców boleśnie odczuwa izolację. A jako że żyjemy w erze YouTube’a, Internet stał się lekiem na samotność. Jeśli ktoś chce prowadzić bujne życie towarzyskie, znajdować nowych przyjaciół, a czasem i miłość, nie powinien się ukrywać. Przeciwnie, musi się odsłonić. To beztroska typowa dla młodzieży, ale trzeba pamiętać, że opowiadając na prawo i lewo o swoim życiu, udostępniamy informacje, które potem mogą zostać wykorzystane przeciwko nam. Dziś prasa to nie tylko gazety, które wyrzucamy następnego dnia. To także strony internetowe. Raz zamieszczony artykuł pozostaje na zawsze w sieci, a dzięki wyszukiwarkom łatwo do niego dotrzeć. W Stanach Zjednoczonych odpowiedzialni za rekrutację przeglądają portale społecznościowe, by zdobyć w ten sposób informacje o kandydatacie, których nikt nie podaje w oficjalnym życiorysie. W ich ślady idą Francuzi. Pani X zaczęła szukać nowej pracy. Internet stał się jej przekleństwem, bo łowcy głów odkryli w Internecie informacje i fotografie, o których ona sama wolałaby zapomnieć. Choć brzmi to niewiarygodnie, w Internecie trudno odzyskać dobre imię. Pani X kontaktowała się z moderatorami stron, ale świat Internetu jest tak skomplikowany, że w niektórych wypadkach nie udało się nawet ustalić, kto jest właścicielem strony, a wobec tych, którzy odmówili usunięcia informacji, musiała wszcząć procedury prawne. W filmie wypowiada się na ten temat nawet prezydent Obama, udzielając ewentualnym użytkownikom blogów i portali społecznościowych praktycznych rad.

Komentarze

Skomentuj
  • zbuk (gość)

    dzieci nie rozumieją zagrożeń, w ktore mogą byc wciągniete przez nadmierna naiwność i szczerość - powstaja potem obraźliwe konta z nazwiskami dzieci ich rodziców z załaczonymi złosliwie zmontowanymi foto. Dorośli którzy tego nie dopilnowują u dzieci, albo sami zamieszczają o sobie obszerne info są zwyczajnie nienormalni, ale to psychiatra musi okreslić z jaka słabością psychiczna mamy do czynienia. W PL ponad 25% ma problemy emocjonalno - psychiczne, więc net karmiony jest w kazdej sekundzie info - nawet tera ja to robię, więc cos jest na rzeczy. dobry program w tvp2 - dokumenty puszczaja całkiem niezłe

    25.06.2013 23:31
  • kadrowiec.. (gość)

    Nie dziwię się wcale, że przeglądają witryny z takimi informacjami. Nie wyobrażam sobie rozmowy z urzednikiem, który po pracy np. na zbiorniku i sie trzepie lub mizia sobie koralika a potem wydaje wazne decyzje lub nauczyciela prowadzacego lekecje z etyki lub matematyki. Gołe zdjęcia moga słuzyć do rekrutacji osób ubiegajacych sie o stanowisko striptizera lub gwiazdy porno.

    25.06.2013 20:35

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×