Biały Dom Baracka Obamy. Niespełnione nadzieje

This World: Obama What Happened to Hope, Wielka Brytania 2012

Wyborowi pierwszego czarnoskórego prezydenta Stanów Zjednoczonych towarzyszyły ogromne nadzieje. Andrew Marr rozmawia z ludźmi, którzy towarzyszyli Barackowi Obamie w czasie pierwszej kadencji.

 • Czas trwania: 65 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Biały Dom Baracka Obamy. Niespełnione nadzieje w telewizji

ZwińRozwiń
 • Czwartek 08.05.2014 01:00 Odcinek 69

  TVP 2

 • Wtorek 13.11.2012 22:50

  TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Gdy blisko cztery lata temu Barack Obama został zaprzysiężony na 44. prezydenta Stanów Zjednoczonych, wyborowi pierwszego czarnoskórego prezydenta towarzyszyły ogromne nadzieje. Takiego entuzjazmu nie widziano od 1994 r., gdy prezydentem RPA został Nelson Mandela. Andrew Marr rozmawia z ludźmi, którzy towarzyszyli Obamie w czasie pierwszej kadencji, pokazuje, że obietnice wyborcze okazały się niemożliwe do zrealizowania. Afroamerykanin uwikłany w tryby waszyngtońskiej administracji nie był w stanie zrealizować marzeń związanych z jego wyborem.

Dok. prod. BBC zrealizowany specjalnie na wybory. Blisko cztery lata temu Barack Obama został zaprzysiężony jako 44 prezydent Stanów Zjednoczonych. Stało się coś, co zarówno w Ameryce jak i na świecie wydawało się prawie niemożliwe. Wyborowi pierwszego czarnoskórego prezydenta towarzyszyły ogromne nadzieje i optymizm. Takiego entuzjazmu nie widziano od czasu, gdy w 1994 prezydentem RPA został Nalson Mandela. Czy jednak możliwe było sprostanie oczekiwaniom i wierze w lepsze jutro? Andrew Marr rozmawia z ludźmi, którzy towarzyszyli Obamie w czasie pierwszej kadencji i pokazuje jak realia codziennego życia sprowadziły prezydenta na ziemię, a wyborcze obietnice wkrótce okazały się niemożliwe do zrealizowania. Afroamerykanin, który budził zachwyt tak wielu, uwikłany w tryby waszyngtońskiej administracji, nie był w stanie zrealizować marzeń związanych z jego wyborem.

Komentarze

Skomentuj
 • Mascarpone (gość)

  Ten dokument jest o białym domu, który Barrack chciał przefarbować na czarny. Nie jest o kadencji.

  13.11.2012 21:12
 • asffgfb (gość)

  Ktoś w tym syfie kiedyś powiedział "nie ważne kogo wybierzecie, MY i tak opłacamy wszystkich" -politycy to chłopcy do bicia i wymiany gdy plebs się za bardzo wkurzy a rzeczywiste rządy sprawują całkiem inne ścierwa sprytnie ukrywające się za tą polityczno-medialną farsą.

  13.11.2012 20:40

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×