Bieganie to wolność

Free to Run, Francja/Belgia/Szwajcaria 2015

Bieganie to obecnie jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych. Jeszcze 50 lat temu bieganie zarezerwowane było wyłącznie dla mężczyzn-sportowców, trenujących tylko w wybranych miejscach.

  • Gatunek: Film dokumentalny

Bieganie to wolność w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Bieganie to obecnie jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych. Uprawiają ją zarówno bogaci, jak i biedni, tak samo kobiety jak mężczyźni, a jedyną barierą wejścia w ten świat jest niewystarczająco silna wola zaczynającego. Nie zawsze jednak tak to wyglądało… Jeszcze 50 lat temu bieganie zarezerwowane było wyłącznie dla mężczyzn-sportowców, trenujących tylko w wybranych miejscach. Naturalny dla nas widok kobiet biegających w parku był wówczas całkowitą abstrakcją.

Bieganie to obecnie jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych. Uprawiają ją zarówno bogaci, jak i biedni, tak samo kobiety jak mężczyźni, a jedyną barierą wejścia w ten świat jest niewystarczająco silna wola zaczynającego. Nie zawsze jednak tak to wyglądało… Jeszcze 50 lat temu bieganie zarezerwowane było wyłącznie dla mężczyzn-sportowców, trenujących tylko w wybranych miejscach. Naturalny dla nas widok kobiet biegających w parku był wówczas całkowitą abstrakcją. Dokument "Bieganie to wolność" rzuca zupełnie nowe światło na historię biegania oraz współczesne postrzeganie tej dyscypliny.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×