Bimber

Moonshine, USA 2006

Widzowie poznają chemiczny proces przebiegający przy jego powstawaniu oraz dowiadujemy się jak, zarówno profesjonaliści i amatorzy, doskonalili sztukę produkcji napojów alkoholowych domowym sposobem.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Bimber w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Historia i sekrety produkcji bimbru, jego rozpowszechnienie się oraz konsekwencje konsumpcji tego napoju alkoholowego domowej produkcji. Widzowie poznają chemiczny proces przebiegający przy jego powstawaniu oraz dowiadujemy się jak, zarówno profesjonaliści i amatorzy, doskonalili sztukę produkcji napojów alkoholowych domowym sposobem. Z jego prostych składników - owoców lub ziarna wymieszanego z wodą, drożdżami i cukrem, otrzymywany jest mocny napój o wysokiej zawartości alkoholu etylowego.

Historia i sekrety produkcji bimbru, jego rozpowszechnienie się oraz konsekwencje konsumpcji tego napoju alkoholowego domowej produkcji. Poznajemy chemiczny proces przebiegający przy jego powstawaniu oraz dowiadujemy się jak, zarówno profesjonaliści i amatorzy, doskonalili sztukę produkcji napojów alkoholowych domowym sposobem. Z jego prostych składników - owoców lub ziarna wymieszanego z wodą, drożdżami i cukrem, otrzymywany jest mocny napój o wysokiej zawartości alkoholu etylowego. Za tym starym chemicznym procesem i jego nielegalnym rezultatem kryje się niezwykła historia, która ma bezpośrednie powiązania z taką ikoną współczesnej kultury jak NASCAR. Poznając konsekwencje konsumpcji tego płynu, dowiemy się o takich niebezpiecznych dodatkach jak wybielacze, formaldehyd i innych podejrzanych substancjach dodawanych przez niektórych bimbrowników do tego produktu aby jeszcze bardziej wzmocnić jego działanie; zobaczymy także jak wygląda mózg wchłaniający ten mocny alkohol i dowiemy się o takich konsekwencjach konsumpcji bimbru jak np. utrata wzroku.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×