Biografie. George Custer

General George Custer, USA 1995

George Armstrong Custer był heroicznym dowódcą brygady kawalerii podczas wojny secesyjnej, kontrowersyjnym pogromcą Indian oraz jedną z najbardziej tajemniczych postaci Ameryki.

  • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Biografie. George Custer w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

George Armstrong Custer był heroicznym dowódcą brygady kawalerii podczas wojny secesyjnej, kontrowersyjnym pogromcą Indian oraz jedną z najbardziej tajemniczych postaci Ameryki. Film jest spojrzeniem na kluczowe wydarzenia z bogatego i różnorodnego życia generała Custera, który zginął w 1876 roku podczas bitwy z Dakotami nad rzeką Little Big Horn. Oprócz przedstawienia George'a Custera jako wybitnego wojskowego, twórcy pokazali także jego prywatne życie, które dzielił z żoną Libbie, pełną namiętności i oddaną mu kobietą.

George Armstrong Custer był heroicznym dowódcą brygady kawalerii podczas wojny secesyjnej, kontrowersyjnym pogromcą Indian oraz jedną z najbardziej tajemniczych postaci Ameryki. Film jest spojrzeniem na kluczowe wydarzenia z bogatego i różnorodnego życia generała Custera: głośne i hulaszcze lata młodzieńcze jako jednego z kadetów osławionej Akademii Wojskowej West Point, pełne chwały dni podczas wojny secesyjnej, awans na najmłodszego generała w armii amerykańskiej, oraz uznanie jako zaciekłego pogromcy Indian. Zginął w 1876 roku podczas bitwy z Dakotami nad rzeką Little Big Horn. Oprócz przedstawienia George'a Custera jako wybitnego wojskowego, twórcy pokazali także jego prywatne życie, które dzielił z żoną Libbie, pełną namiętności i oddaną mu kobietą, która zmitologizowała męża po jego śmierci. Twórcy filmu wykorzystali cytaty z dzienników i prywatnych listów Custera oraz unikalne archiwalne fotografie z XIX wieku.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×