Biografie. Richard Branson

Richard Branson, USA 2001

Życie biznesmena Richarda Bransona, ekstrawertycznego założyciela firmy Virgin Records, to nieprzeciętna droga do sławy i fortuny. Branson od najmłodszych lat był przywódcą i ryzykantem.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Biografie. Richard Branson w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Życie biznesmena Richarda Bransona, ekstrawertycznego założyciela firmy Virgin Records, to nieprzeciętna droga do sławy i fortuny. Branson karierę w biznesie zaczynał od handlu choinkami świątecznymi i papugami. Założył sklep Virgin, sprzedając wysyłkowo płyty. W latach 80. założył linie lotnicze Virgin Atlantic Airways. By móc szybko przepłynąć Ocean Atlantycki, kupił łódź podwodną. Branson jest pierwszym człowiekiem, który pokonał Ocean Atlantycki i Spokojny w balonie napędzanym gorącym powietrzem.

Życie biznesmena Richarda Bransona, ekstrawertycznego założyciela firmy Virgin Records, to nieprzeciętna droga do sławy i fortuny. Branson od najmłodszych lat był przywódcą i ryzykantem. Karierę w biznesie zaczynał od handlu choinkami świątecznymi i papugami, na czym tylko stracił. W wieku 16 lat porzucił szkołę i przeniósł się do swingującego Londynu lat 60-tych, gdzie zaczął wydawać popularny ówcześnie magazyn dla młodzieży "Student". Następnie gładko przeszedł do branży fonograficznej, z początku zakładając sklep Virgin, sprzedając wysyłkowo płyty. Sklep z czasem przekształcił się w Virgin Records, firmę, która pod swoimi skrzydłami miała takich artystów jak, Boy George, Sex Pistols, Janet Jackson i Phil Collins. Jednak Branson nie był usatysfakcjonowany. W latach 80-tych założył linie lotnicze Virgin Atlantic Airways. By móc szybko przepłynąć Ocean Atlantycki, kupił łódź podwodną, lecz on i załoga mało co nie utonęli. Druga próba zakończyła się już sukcesem. Jest pierwszym człowiekiem, który pokonał Ocean Atlantycki i Spokojny w balonie napędzanym gorącym powietrzem. W późnych latach 90-tych niestety dwukrotnie nie udało mu się okrążyć świata balonem. W odróżnieniu od pasji życie zawodowe Bransona jest pasmem sukcesów. Virgin Group to ponad 200 firm, które łącznie przynoszą miliardowe zyski rocznie. Branson jest także jednym z najpopularniejszych osób w Wielkiej Brytanii, a w 1999 roku został odznaczony tytułem szlacheckim przez samą Królową.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×