Biometria - okno na ciało

Biometrie - Fenêtre sur corps, Francja/Kanada 2012

Być może już niebawem nikt nie będzie nikogo prosił o okazanie dokumentów. Postęp w dziedzinie biometrii sprawia, że najbardziej wiarygodnym dowodem tożsamości będzie ludzkie ciało.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Patrice Desenne, Bernard Jourdain

Biometria - okno na ciało w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Patrice Desenne Reżyseria
  • Bernard Jourdain Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Być może już niebawem nikt nie będzie nikogo prosił o okazanie dokumentów. Postęp w dziedzinie biometrii sprawia, że najbardziej wiarygodnym dowodem tożsamości będzie ludzkie ciało. Od czasu fotografii antropometrycznej i odcisków palców dokonał się gigantyczny postęp. Nowe osiągnięcia biometrii pozwalają badać, obserwować, mierzyć, archiwizować, analizować i porównywać informacje na podstawie cech fizycznych i behawioralnych. Kształt dłoni, układ naczyń krwionośnych, budowa oka i reakcje mózgu mogą zostać wykorzystane do celów identyfikacji.

Być może już niebawem nikt nie będzie nikogo prosił o okazanie dokumentów. Postęp w dziedzinie biometrii sprawia, że najbardziej wiarygodnym dowodem tożsamości będzie nasze ciało. Jakie informacje przekazuje ono, często zupełnie bez naszej wiedzy?Od czasu fotografii antropometrycznej i odcisków palców dokonał się gigantyczny postęp. Nowe osiągnięcia biometrii pozwalają badać, obserwować, mierzyć, archiwizować, analizować i porównywać osobiste informacje na podstawie cech fizycznych i behawioralnych. Kształt dłoni, układ naczyń krwionośnych, budowa oka, reakcje mózgu, zapach - wszystko to może zostać wykorzystane do celów identyfikacji.Co nasze ciało zdradza na nasz temat? Czy można zafałszować dane biometryczne? Ów dokument odpowiada na pytania, oddzielając przesądy i fałszywe przekonania od prawdziwych zagrożeń, jakie biometria może nieść dla osobistej wolności.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×