Boom!

Boom!, Wielka Brytania 1967

Do posiadłości Flory Goforth wdziera się poeta, Chris Flanders. Kobieta chce uczynić go swym kochankiem. Jej fascynacja zamienia się w strach, gdy dowiaduje się, że nosi on przydomek Anioła śmierci.

 • Czas trwania: 120 minut, Gatunek: Dramat psychologiczny
 • Reżyseria: Joseph Losey

Boom! w telewizji

ZwińRozwiń
 • Środa 28.04.2010 01:00

  TVP 1

 • Sobota 13.03.2010 01:25

  TVP 1

Twórcy

 • Tennessee Williams Scenariusz
 • Joseph Losey Reżyseria
 • Reginald Beck Montaż
 • Douglas Slocombe Zdjęcia
 • John Barry Muzyka
 • Universal Studios International B.V Television Division Producent

Opis programu

ZwińRozwiń

Flora Goforth jest właścicielką skalistej wyspy na Morzu Śródziemnym. Zachowuje się jak despotyczna władczyni, tyranizując służbę i mieszkańców wioski położonej u stóp góry. Pewnego dnia do posiadłości Flory wdziera się poeta, Chris Flanders, którego majątek stanowi tomik poezji. Flora, zafascynowana jego witalnością, chce go uczynić ostatnim kochankiem. Jej fascynacja zamienia się w strach, gdy dowiaduje się, że Flanders nosi przydomek Anioła śmierci, którego odwiedziny u starych, zamożnych kobiet zwiastują ich rychłą śmierć.

Z tego okresu pochodzą najgłośniejsze filmy Loseya: "Eva", "Za króla i ojczyznę", "Modesty Blaise", "Tajna ceremonia", "Dom lalki", "Romantyczna Angielka", "Pan Klein", a przede wszystkim trzy dzieła zrealizowane wespół z angielskim dramaturgiem Haroldem Pinterem jako scenarzystą: "Służący", "Wypadek" i "Posłaniec". W sumie nakręcił 34 filmy fabularne. Filmem "Boom! " Losey powraca do tematyki podjętej już w "Służącym". Konfrontacja poety bez grosza przy duszy z najbogatszą kobietą na świecie jest bowiem, tak jak psychologiczny "pojedynek" służącego ze swoim panem we wcześniejszym o pięć lat dziele, walką o władzę, o podporządkowanie sobie drugiego człowieka. Bohaterka, Flora Goforth, starzejąca się, ekscentryczna wdowa po pięciu multimilionerach i jednym poecie, właścicielka skalistej wyspy na Morzu Śródziemnym, mieszka tam latem w dziwacznym pałacu. Zachowuje się jak despotyczna władczyni, tyranizując mieszkańców wioski położonej u stóp góry i własną służbę. Dostępu do jej domu broni sfora psów kierowana przez sadystycznego karła Rudiego, noszącego faszystowski mundur. Znudzona i bezwzględna Flora nie chce pogodzić się z myślą, że toczy ją śmiertelna choroba. Lekarz podtrzymuje jej siły narkotykami, a w wolnych chwilach milionerka dyktuje swe pamiętniki sekretarce, pani Black, która po tragicznej śmierci męża zrezygnowała z aktywnego życia. Pewnego dnia do posiadłości Flory wdziera się poeta Chris Flanders, którego cały majątek stanowi tomik poezji. Flora, zafascynowana jego witalnością, chce go uczynić swym ostatnim kochankiem. Jej fascynacja zamienia się w strach, gdy dowiaduje się, że Flanders nosi przydomek "Anioła śmierci": jego odwiedziny u starych, zamożnych kobiet zwiastują ich rychłą śmierć. Główne role zagrała, zgodnie z żądaniem producenta, gwiazdorska para Elizabeth Taylor i Richard Burton, choć sam Losey zamierzał początkowo powierzyć rolę.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×