Brat delfinów

Dolphin Boy, Izrael 2011

Nastoletni chłopiec traci kontakt z rzeczywistością. Lekarz proponuje ojcu terapię z udziałem delfinów. Autorzy dokumentu obserwują tę niezwykłą historię przez blisko trzy lata.

 • Czas trwania: 70 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Brat delfinów w telewizji

ZwińRozwiń
 • Czwartek 02.05.2013 09:10

  TVP 1

 • Środa 01.05.2013 12:50

  TVP 1

 • Wtorek 18.12.2012 01:35

  TVP 1

 • Poniedziałek 17.12.2012 21:25

  TVP 1

Opis programu

ZwińRozwiń

Na skutek nieporozumienia nastolatek zostaje ciężko pobity. W wyniku odniesionych obrażeń traci kontakt z rzeczywistością. Po wielu próbach różnych terapii pewien lekarz wskazuje ojcu chłopaka ostatnią metodę leczenia - terapię z udziałem delfinów. By mieć pieniądze na wyjazd do Eilatu i terapię, ojciec sprzedaje dom i inne dobra rodziny. Autorzy dokumentu obserwują tę niezwykłą historię przez blisko trzy lata. Pokazują wszystkie stadia wychodzenia z urazu, od uznania przez chłopca delfinów za jedyną rodzinę, aż po pełen powrót do zdrowia.

Nastolatek, pochodzący z muzułmańskiej rodziny, wysyła niewinny SMS do swojej koleżanki z klasy, ale jej bracia rozumieją go na opak. Chłopak zostaje ciężko pobity i na skutek obrażeń oraz traumy traci kontakt z rzeczywistością. Po wielu próbach różnych terapii mądry lekarz wskazuje ojcu chłopaka ostatnią, ale dość mało sprawdzoną metodę leczenia: delfinoterapię. Żeby jechać do Eilatu w Izraelu i spędzić na tej terapii tyle czasu, ile potrzeba, ojciec sprzedaje nawet dom i inne dobra rodziny. Autorzy filmu, izraelscy dokumentaliści, obserwują tę niezwykłą historię przez blisko trzy lata. Pokazują wszystkie stadia wychodzenia z urazu, od uznania przez chłopca delfinów za jego nową i jedyną rodzinę, aż po pełen powrót do zdrowia.

Komentarze

Skomentuj
 • N (gość)

  wzruszyłam się na końcu programu, niesamowita historia

  17.12.2012 22:32
 • NATALIA (gość)

  FANTASTYCZNY FILM....

  17.12.2012 22:27

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×