Brudna prawda o czystym jedzeniu

Clean Eating: The Dirty Truth, Wielka Brytania 2017

Dr Giles Yeo z uniwersytetu w Cambridge postanowił oddzielić ustalenia nauki od pseudonaukowych teorii i sprawdzić, co kryje się za modnymi naturalnymi dietami cud.

 • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Tristan Quinn

Brudna prawda o czystym jedzeniu w telewizji

ZwińRozwiń
 • Środa 04.04.2018 03:45

  TVP 2

 • HIT Dnia

  Wtorek 03.04.2018 22:55

  TVP 2

Multimedia

Twórcy

 • Tristan Quinn Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Wpisanie na Instagramie #cleaneating skutkuje znalezieniem ponad 27 milionów zdjęć artystycznie zaaranżowanych potraw przygotowanych ze zdrowej żywności. Hollywoodzkie gwiazdy, takie jak Gwyneth Paltrow i Madonna, a także liczni bloggerzy kulinarni, np. Deliciously Ella, głoszą, że odpowiednio dobrana dieta czyni cuda - jest nie tylko odżywcza, ale również uzdrawiająca. Dr Giles Yeo z uniwersytetu w Cambridge postanowił oddzielić ustalenia nauki od pseudonaukowych teorii i sprawdzić, co kryje się za modnymi naturalnymi dietami cud.

Wpisując w instagramie hasztag #cleaneating znajdziemy ponad 27 milionów pięknych zdjęć artystycznie zaaranżowanych potraw, przygotowanych ze "zdrowej żywności". Hollywoodzkie gwiazdy, takie jak Gwyneth Paltrow czy Madonna, a także liczni bloggerzy kulinarni - jak choćby Deliciously Ella głoszą, że odpowiednio dobrana dieta czyni cuda, jest nie tylko odżywcza, ale również uzdrawiająca. Dr Giles Yeo z Uniwersytetu w Cambridge postanowił oddzielić prawdę od pseudonaukowych teorii, by sprawdzić co rzeczywiście kryje się za wszelkiego rodzaju modnymi ostatnio "naturalnymi dietami cud". Czy mięso, zboże, nabiał są rzeczywiście szkodliwe? Ile prawdy jest w poradach internetowych guru, którzy ze swoich teorii uczynili dochodowy biznes?

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×