Brytyjski ogród: życie i śmierć na twoim trawniku

The British Garden: Life and Death on Your Lawn, Wielka Brytania 2017

Dokument o sekretach domowych ogrodów. Pokazane zostaną sprytne świerszcze i pająki, które zmieniają kolor. Autorzy i widzowie zaobserwują bitwy na śmierć i życie toczące się w kompostownikach.

 • Czas trwania: 48 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Brytyjski ogród: życie i śmierć na twoim trawniku w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Laurence Williamson Montaż
 • George Woodcock Zdjęcia

Opis programu

ZwińRozwiń

Film dokumentalny o sekretach domowych ogrodów. Pod piwoniami i petuniami ukryty jest świat zwierząt, piękny i brutalny jednocześnie. Eksperci zajmujący się fauną i florą opowiedzą o wegetacji roślin i spróbują odpowiedzieć na pytanie, ile dzikich zwierząt żyje w ekosystemie pozornie ujarzmionym przez człowieka. Okaże się, że życie ogrodu i jego małych mieszkańców jest bardzo ciekawe. Pokazane zostaną sprytne świerszcze i pająki, które zmieniają kolor. Autorzy i widzowie zaobserwują bitwy na śmierć i życie toczące się w kompostownikach.

Ogród przy domu wydaje się nam znajomym miejscem. Tymczasem pod peoniami i petuniami istnieje ukryty świat - dziwny i jednocześnie cudowny. Ogromna liczba stworzeń toczy batalie o przetrwanie w miniaturowym rezerwacie. By ukazać te dramaty na progu waszych domów odwiedzimy w ciągu całego roku 5 ogrodów na zwykłej podmiejskiej ulicy. Z pomocą brytyjskich naukowców i ekspertów poznamy, ile rozmaitych gatunków tam żyje. Sprawdzimy, jak stworzenia radzą sobie z przetrwaniem i rozwojem w ciągu czterech pór roku. Zobaczymy, ile ptaków żywi się w karmnikach jak ślimaki nawigują w ogrodzie i jak pszczoły znajdują odpowiednie kwiaty do zapylenia. Już nigdy nie będziecie postrzegać swoich ogrodów w ten sam sposób. Odpowiemy na fundamentalne pytanie: ile dzikich stworzeń żyje i przetrwało w ogrodach brytyjskich.

Komentarze

Skomentuj
 • ania (gość)

  co wspaniałego - film dal milosników ogrodów i ich mieszkancówb

  03.03.2020 14:42
 • Marta (gość)

  Anglicy potrafią zrobić fascynujący dokument przyrodniczy nawet w zwykłym ogrodzie. Ten dokument powinni puszczać w normalniejszej porze. Kiedy powtórka?

  30.10.2019 13:50
 • Marta (gość)

  Anglicy potrafią zrobić fascynujący dokument przyrodniczy nawet w zwykłym ogrodzie. Ten dokument powinni puszczać w normalniejszej porze. Kiedy powtórka?

  30.10.2019 13:50
 • Adam

  Świetny dokument; ze szczyptą angielskiego humoru.

  23.04.2019 14:12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 9.0 Głosów: 1

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×