Bulb Fiction

Niemcy 2011

Rtęć w żarówkach energooszczędnych jest trująca. Twórcy filmu przeprowadzili wnikliwe śledztwo, z którego wynika, że decyzja o wymianie tradycyjnych żarówek na świetlówki wynikała z chciwości.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Christoph Mayr

Bulb Fiction w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Christoph Mayr Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Rtęć w żarówkach energooszczędnych jest trująca dla ludzi i zwierząt. Twórcy filmu przeprowadzili wnikliwe śledztwo, z którego wynika, że decyzja o wymianie tradycyjnych żarówek na świetlówki nie wynikała z troski o ochronę klimatu. Do wprowadzenia przez UE zarządzenia o zastąpieniu starych żarówek energooszczędnymi przyczyniły się chciwość i żądza władzy. Hipokryzja urzędników i polityków doprowadzi do problemów zdrowotnych wszystkich użytkowników nowego oświetlenia.

Decyzja Unii Europejskiej, aby do 2016 roku zastąpić wszystkie żarówki energooszczędnymi została przedstawiona jako wielki sukces biznesmenów, polityków i ekologów. Niestety nikt powiedział o ilości rtęci w nowych świetlówkach i problemach zdrowotnych, jakie czekają ludzkość. Okazuje się, że ilość rtęci w żarówkach energooszczędnych jest trująca dla ludzi i zwierząt. Twórcy filmu przeprowadzili wnikliwe śledztwo dziennikarskie, z którego wynika, że za decyzją o ochronie klimatu stała chciwość, zyski i żądza władzy. Hipokryzja urzędników i polityków doprowadziła do celowej dezinformacji, którą na dodatek potęguje ignorancja i naiwność konsumentów. Jednak tę decyzję problemami zdrowotnymi przypłacą wszyscy użytkownicy lamp energooszczędnych - i politycy i zwykli, szarzy ludzie.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×