Bułgarska mafia

Once Upon a Time in the East, Bułgaria 2011

Georgi Stoev, były zapaśnik, pisarz kryminałów i mafioso, opowiada o bułgarskiej mafii, wspieranej przez polityków, oraz o korupcji i morderstwach na zlecenie.

  • Czas trwania: 105 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Demir Yanev

Bułgarska mafia w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Demir Yanev Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Po upadku komunizmu w Bułgarii ludzie marzyli o wolności i demokracji. Nikt nie myślał o ciemnej stronie kapitalizmu. Georgi Stoev, były zapaśnik, pisarz kryminałó w i mafioso, opowiada o tym, jak wygląda dzisiaj bułgarska polityczna scena polityczna. Mówi, że mafia jest wspierana przez polityków i bez polityków nie istnieje, korupcja i morderstwa na zlecenie to chleb powszedni, a życie w tym kraju nie ma żadnej wartości. Sam został zastrzelony na ulicy w Sofii w 2008 roku.

Bułgaria w obliczu upadku komunizmu stanęła do walki o wolność i demokrację. W latach 90. tysiące ludzi wyszło na ulice z nadziejami na świetlaną przyszłość. Nikt wtedy nie myślał o ciemnej stronie kapitalizmu. Do rządu garnęli się wszyscy: kryminaliści, byli więźniowie, sportowcy, głównie zapaśnicy i zarazem członkowie gangów, oszuści i ochroniarze. To właśnie ci ludzie prywatyzowali Bułgarię, która 20 lat później dołączyła do Unii Europejskiej. O tym, jak dziś wygląda bułgarska polityczna scena, opowiada były zapaśnik, pisarz kryminałó w i mafioso Georgi Stoev. W dokumencie „Bułgarska mafia” wykorzystano także ostatnie wywiady ze Stoevem, cytaty z jego książek oraz materiały telewizyjne i zdjęciowe. Dynamiczna struktura filmu eksponuje osobowość pisarza i mechanizmy, które rządzą bułgarskim społeczeństwem. Stoev mówi, że mafia jest wspierana przez polityków, ba, bez polityków mafia nie istnieje, korupcja i morderstwa na zlecenie to chleb powszedni, a życie w tym kraju nie ma żadnej wartości. Sam został zastrzelony na ulicy w Sofii w 2008 roku.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×