Butenko Pinxit

Butenko Pinxit, Polska 2018

Historia Bohdana Butenki - polskiego ilustratora książek i komiksów, scenarzysty, projektanta lalek i dekoracji teatralnych, autora plakatów i animacji filmowych.

  • Czas trwania: 48 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Sławomir W. Malinowski

Butenko Pinxit w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Sławomir W. Malinowski Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Bohdan Butenko to człowiek, który zrewolucjonizował sposób projektowania książek i stworzył swój niepowtarzalny styl. W filmie udział bierze sam Bohdan Butenko, a wraz z nim najbardziej znamienici twórcy tacy jak: poetka Wanda Chotomska, wybitny poeta, malarz i rzeźbiarz Jan Stępień, reżyser Bogdan Nauka, a także Tomasz Fogiel - wybitny aktor teatralny. Na rysunkach wspaniałego artysty wychowało się kilka pokoleń dzieci. Tworzy ilustracje od 60 lat.

"Butenko Pinxit" to historia Bohdana Butenki – polskiego ilustratora książek i komiksów, scenarzysty, projektanta lalek i dekoracji teatralnych, autora plakatów i animacji filmowych. To człowiek, który zrewolucjonizował sposób projektowania książek i stworzył swój niepowtarzalny styl. W filmie udział bierze sam Bohdan Butenko, a wraz z nim najbardziej znamienici twórcy tacy jak: poetka Wanda Chotomska, wybitny poeta, malarz i rzeźbiarz Jan Stępień, reżyser Bogdan Nauka, a także Tomasz Fogiel – wybitny aktor teatralny. Na rysunkach wspaniałego artysty wychowało się kilka pokoleń dzieci. Tworzy ilustracje od 60 lat. O mistrzu Butence i jego twórczości opowiada Anita Wincencjusz-Patyna – prodziekan Zakładu Historii Sztuki i Filozofii Akademi Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×