Być kobietą w Birkenau

Polska 1986

W latach 1940-1945 do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau wiele kobiet trafiło w ciąży, wiele zaszło w ciążę w obozie. Dokument to przejmujące wspomnienia walczących o życie noworodków matek.

 • Czas trwania: 25 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Być kobietą w Birkenau w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

W latach 1940-1945 do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau wiele kobiet trafiło w ciąży, wiele zaszło w ciążę w obozie. Dzieci z reguły nie miały szans na przeżycie z powodu głodu, niehigienicznych warunków życia i panujących tam chorób. Dokument to przejmujące wspomnienia walczących o życie noworodków matek, lekarek i położnej Stanisławy Leszczyńskiej.

W filmie ukazane są dramatyczne losy kobiet, które trafiły do obozu koncentracyjnego w Birkenau w ciąży. W latach 1940-45 do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau wiele kobiet trafiło w ciąży, wiele zaszło w ciążę w obozie. Dzieci z reguły nie miały szans na przeżycie z powodu głodu, niehigienicznych warunków życia i panujących tam chorób. Film Sylwestra Kiełbiewskiego to przejmujące wspomnienia walczących o życie noworodków matek, lekarek i położnej Stanisławy Leszczyńskiej.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×