Cała prawda o kaloriach

The Truth About Calories, Wielka Brytania 2015

Liczenie kalorii jest podstawą licznych diet i planów żywieniowych, lecz zawarte na opakowaniach produktów żywnościowych informacje o kaloriach nie są precyzyjne.

  • Czas trwania: 51 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Dick Taylor

Multimedia

Twórcy

  • Dick Taylor Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Liczenie kalorii jest podstawą licznych diet i planów żywieniowych, lecz zawarte na opakowaniach produktów żywnościowych informacje o kaloriach nie są precyzyjne. Dr Chris van Tulleken odwiedza gospodarstwa, fabryki, sklepy i restauracje dostarczające popularnych produktów. Szuka prawdy o składzie kalorycznym żywności. Dzięki pomocy dietetyków, szefów kuchni i ekspertów żywieniowych odkrywa metody zmniejszenia liczby kalorii w potrawach. Udowadnia, że w posiłku obiadowym bez zmiany składników można zredukować liczbę kalorii o 360.

Liczenie kalorii jest podstawą licznych diet i planów żywieniowych, jednak informacje o kaloriach zawarte na opakowaniach produktów żywnościowych nie są do końca precyzyjne. Dr Chris Van Tulleken odwiedza farmy, fabryki, sklepy i restauracje, dostarczające najbardziej popularne produkty, w poszukiwaniu prawdy o składzie kalorycznym naszego jedzenia. Dzięki pomocy dietetyków, szefów kuchni i ekspertów żywieniowych Chris odkrywa metody zmniejszenia liczby kalorii w ulubionych potrawach, udowadniając, że w przeciętnym obiedzie można zredukować liczbę kalorii o 360, bez żadnej zmiany jego składników. Niewielkie modyfikacje sposobów przyrządzania, które zdradzają dietetycy i kucharze, pozwolą na cieszenie się deserem przy minimalnych wyrzutach sumienia.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×