Cała prawda o skarbie Tutanchamona

The True Story of King Tut Treasure, Francja 2018

Zrealizowany z rozmachem dokument o grobowcu Tutanchamona i znalezionych w nim skarbach. Ta niezwykła postać nadal rozpala wyobraźnię i jest symbolem starożytnego Egiptu.

  • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Frederic Wilner

Cała prawda o skarbie Tutanchamona w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Frederic Wilner Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Choć od odkrycia grobowca Tutanchamona minęło blisko 100 lat, wciąż kryje on wiele zagadek. Kolejne pokolenia naukowców badają znalezione w nim bezcenne przedmioty, znajdując nowe tropy i budując ciekawe hipotezy. Wyłania się z nich zaskakujący obraz młodego władcy, jego rodziny, dworu i czasów, w których panował. Postać Tutanchamona nadal rozpala wyobraźnię i jest symbolem starożytnego Egiptu.

Zrealizowany z rozmachem dokument o grobowcu Tutanchamona i znalezionych w nim skarbach. Choć od odkrycia grobowca Tutanchamona minęło blisko 100 lat, wciąż kryje on wiele zagadek. Kolejne pokolenia naukowców badają znalezione w nim bezcenne przedmioty, znajdując nowe tropy i budując ciekawe hipotezy. Wyłania się z nich zaskakujący obraz młodego władcy, jego rodziny, dworu i czasów, w których panował. Postać Tutanchamona nadal rozpala wyobraźnię i jest symbolem starożytnego Egiptu.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×