Camp X - szkoła szpiegów

Camp X, USA 2014

W czasie II wojny światowej alianci potrzebowali tajnych agentów, którzy przedostaliby się na teren wroga i zebrali informacje. W Kanadzie utworzono elitarną szkołę nazwaną Specjalną Szkołą 103.

  • Czas trwania: 43 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Robin Bicknell

Camp X - szkoła szpiegów w telewizji

ZwińRozwiń
  • HIT Dnia

    Czwartek 21.01.2016 22:00

    PLANETE+

Multimedia

Twórcy

  • Robin Bicknell Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

W czasie II wojny światowej alianci zdali sobie sprawę, że konwencjonalna walka nie wystarczy, aby pokonać reżim nazistowski. Potrzebowali tajnych agentów, którzy przedostaliby się na teren wroga, zebrali informacje i zorganizowali ruch oporu. USA i Kanada nie miały doświadczenia w wysyłaniu szpiegów na tereny wroga. Pomiędzy Wielką Brytanią i Ameryką doszło do porozumienia w sprawie szkolenia armii agentów, specjalizujących się w sabotażu, dywersji i walce partyzanckiej. W Kanadzie utworzono elitarną szkołę nazwaną Specjalną Szkołą 103.

Historia pewnego obozu treningowego dla szpiegów w czasie II wojny światowej. W czasie II wojny światowej, gdy siły Hitlera dominowały w Europie Zachodniej alianci zdali sobie sprawę, że konwencjonalna walka nie wystarczy, aby pokonać brutalny reżim nazistowski. Potrzebowali do tego tajnych agentów, którzy przedostaliby się na teren wroga, zebrali informacje i zorganizowali ruch oporu. Stany Zjednoczone i Kanady nie miały żadnego doświadczenia w wysyłaniu szpiegów na tereny wroga. Pomiędzy Wielką Brytanią i Ameryką doszło do porozumienia w sprawie szkolenia armii tajnych agentów, specjalizujących się w sabotażu, dywersji i walce partyzanckiej. W Kanadzie utworzono więc elitarną szkołę nazwaną Specjalną Szkołą 103.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×