Cela

The Cell, USA/Niemcy 2000

Zaangażowana w nowatorski program badań neurologicznych Catherine Dean musi dostać się do umysłu będącego w śpiączce psychopatycznego mordercy, by ustalić, gdzie ukrył ostatnią ofiarę.

 • Czas trwania: 103 minut, Gatunek: Thriller

5

Ocena redakcji

Stroje emanującej erotyzmem Jennifer Lopez porażają maestrią wykonania. Równie dobrą pracę wykonali charakteryzatorzy, którzy stworzyli ludzkie hybrydy (nominacja do Oscara) oraz operator, dzięki któremu film ma działanie niemal halucynogenne. I to by było na tyle jeśli chodzi o plusy. Ale sspaniała strona wizualna tego dzieła nie idzie w parze z biegłością opowiedzenia historii, wykreowania wiarygodnych psychologicznie bohaterów i poprowadzenia aktorów.

Cela w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Jennifer Lopez jako Catherine Deane
 • Vince Vaughn jako Peter Novak
 • Marianne Jean-Baptiste jako dr Miriam Kent
 • Jake Weber jako Gordon Ramsey
 • John Cothran jako agent Stockwell
 • Pruitt Taylor Vince jako dr Reid
 • Kamar de los Reyes jako oficer Alexander
 • Jack Conley jako agent Brock

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Catherine Dean zajmuje się psychologią dziecięcą i jest zaangażowana w nowatorski program badań neurologicznych. Wykorzystując najnowsze technologie i środki farmakologiczne, usiłuje nawiązać kontakt z pacjentami znajdującymi się w stanie śpiączki. Kobieta zostaje poproszona o pomoc przez FBI. Psychopatyczny morderca Carl Stargher podczas aresztowania doznał szoku i zapadł w śpiączkę. Catherine musi dostać się do jego umysłu, by ustalić, gdzie ukrył ostatnią ofiarę.

Catherine Dean zajmuje się psychologią dziecięcą, jest też zaangażowana w nowatorski program badań neurologicznych. Doktor Dean, wykorzystując najnowsze osiągnięcia farmakologiczne i technologiczne usiłuje nawiązać kontakt z pacjentami znajdującymi się w stanie śpiączki. W trakcie jednego z eksperymentów naukowcy usiłują przywrócić do świadomości małe dziecko. Agenci FBI Peter Novak (Vince Vaughn) i Gordon Ramsey (Jake Weber) prowadzą śledztwo w sprawie siedmiu zabójstw popełnionych przez Carla Starghera (Vincent D'Onofrio). Zbrodni dokonano ze szczególnym okrucieństwem. Chociaż Carl podczas aresztowania doznał szoku i zapadł w śpiączkę, detektywi muszą znaleźć sposób, aby się z nim porozumieć i ustalić, gdzie ukrył swą ostatnią ofiarę. Do tego zadania powołują doktor Dean. To ona ma się dostać do podświadomości zbrodniarza. Pomagają jej w tym dwaj naukowcy, Miriam Kent (Marianne Jean-Baptiste) oraz Henry West (Dylan Baker), twórca prototypowej maszyny służącej do podróżowania w głąb ludzkiego umysłu. Catherine Dean ma 40 godzin na przeprowadzenie eksperymentu, na dostanie się do umysłu mordercy i ustalenie, gdzie ukrył ósmą porwaną dziewczynkę. Psycholog musi nie tylko przeniknąć do umysłu Carla ale i pozyskać jego zaufanie. Musi też później przez całe życie borykać się z odrażającymi obrazami i wizjami, w które została wtajemniczona wnikając do umysłu wyjątkowego zwyrodnialca.

Recenzje

 • Stroje emanującej erotyzmem Jennifer Lopez porażają maestrią wykonania. Równie dobrą pracę wykonali charakteryzatorzy, którzy stworzyli ludzkie hybrydy (nominacja do Oscara) oraz operator, dzięki któremu film ma działanie niemal halucynogenne. I to by było na tyle jeśli chodzi o plusy. Ale sspaniała strona wizualna tego dzieła nie idzie w parze z biegłością opowiedzenia historii, wykreowania wiarygodnych psychologicznie bohaterów i poprowadzenia aktorów.

  5/10

Komentarze

Skomentuj
 • dawidek98 (gość)

  Dla mnie to taka wariacja Matrixa - tylko, że zamiast komputerów mamy w tym filmie wejście do mózgu. Całkiem dobry film.

  18.10.2020 21:58
 • gaa (gość)

  Tak wygląda więzienie dla przestępców. Gdyby w Polsce tak egzekwowano by kary i takie było więzienie to ludziom uczciwym a nie bandziorom żyło by się dobrze. I taka naćpana paniusia by nie zabiła na pasach dwóch 10latków, albo w pierdlu siedziała do końca życia.

  17.07.2013 01:59
 • widz (gość)

  Beznadziejnie banalny, ale jakże piękny... przyjemnie się ogląda, choćby z wyciszoną fonią.

  04.08.2012 23:50
 • ksena (gość)

  Dobry,mocny film aczkolwiek lekko odjechany...

  12.03.2011 20:20

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 5.8 Głosów: 23

  Nagrody

  • Oscar w kategorii: Najlepsza charakteryzacja 2001

  Ciekawostki

  • Budżet filmu wyniósł 33 miliony dolarów. To niewielki, jak na hollywoodzkie warunki.

  • Debiut reżyserski Tarsema Singha (znany na świecie z fenomenalnych wideoklipów i filmów reklamowych), rozpoznawalnego dzięki bardzo oryginalnemu „Losing My Religion” zespołu R. E. M.

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×