Chaplin i Keaton - pojedynek krolów komedii

Chaplin/Keaton Relicence, Francja 2015

Błyskotliwy dokument o dwu komikach, którzy zapisali się w historii kina jako aktorzy o oryginalnym i rozpoznawalnym na całym świecie stylu.

  • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Simon Backes

Chaplin i Keaton - pojedynek krolów komedii w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Simon Backes Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Chaplin i Keaton, komicy którzy rozśmieszali widzów do łez, zapisali się w historii kina jako aktorzy o oryginalnym i rozpoznawalnym na całym świecie stylu. Są głównymi przedstawicielami gatunku określonego nazwą "komedii komików", który zdominował kino na początku XX wieku. Chaplin był utożsamiany z trampem w meloniku, niezdarnym małym człowiekiem o złotym sercu. Keaton nigdy nie stworzył spójnego wizerunku scenicznego - jego głównym znakiem rozpoznawczym była wiecznie kamienna twarz.

Dwóch wybitnych komików w błyskotliwym dokumencie "Chaplin i Keaton - pojedynek królów komedii". Chaplin i Keaton, komicy którzy rozśmieszali widzów do łez, zapisali się w historii kina jako aktorzy o oryginalnym i rozpoznawalnym na całym świecie stylu. Są głównymi przedstawicielami gatunku określonego nazwą "komedii komików", który zdominował kino na początku XX wieku. Chaplin był utożsamiany z trampem w meloniku, niezdarnym małym człowiekiem o złotym sercu. Keaton, który rozpoczął swoją karierę filmową, gdy Chaplin był już u szczytu sławy, nigdy nie stworzył spójnego wizerunku scenicznego - jego głównym znakiem rozpoznawczym była wiecznie kamienna twarz. Byli postrzegani jako najwięksi rywale, choć tak naprawdę darzyli się szacunkiem i wzajemnym podziwem. Historia dwóch geniuszy komedii filmowej - równie zabawnych, ale różnych jak ogień i woda.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×