Charlotte Rampling. Spojrzenie

Charlotte Rampling. The Look, Francja/Niemcy 2011

Film przedstawia najistotniejsze fakty z życia aktorki Charlotte Rampling, ale też anegdoty na jej temat, połączone ze wspomnieniami znanych osób, z którymi miała do czynienia.

  • Czas trwania: 100 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Angelina Maccarone

Charlotte Rampling. Spojrzenie w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Angelina Maccarone Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Charlotte Rampling wywołuje aurę tajemniczości. Przez niektórych postrzegana jako kontrowersyjna postać, łamiąca społeczne tabu, dla innych jest ikoną stylu i elegancji. Pracowała z najsłynniejszymi reżyserami filmowymi świata, choć karierę zaczynała na wybiegu dla modelek. Zagrała w „Zmierzchu Bogów”, „Czasie Orchidei”, „Znikającym Punkcie” i „Nocnym portierze”. Była też muzą Woody’ego Allena i Paula Newmana. Film jest nie tylko próbą uszeregowania najważniejszych epizodów z życia Rampling, lecz także uchwycenia wyjątkowego charakteru aktorki.

Charlotte Rampling wywołuje aurę tajemniczości. Przez niektórych postrzegana jako kontrowersyjna postać, łamiąca społeczne tabu, dla innych jest ikoną stylu i elegancji. Bez wątpienia jest nie tylko międzynarodową gwiazdą, lecz również nieustraszoną i nieugiętą w swej postawie awangardową artystką, która podąża za głosem instynktu, a nie rozumu, co nie zawsze okazuje się dla jej kariery korzystne… Pracowała z najsłynniejszymi reżyserami filmowymi świata, choć karierę zaczynała na wybiegu dla modelek. To ona zagrała w „Zmierzchu Bogów”, „Czasie Orchidei”, „Znikającym Punkcie” i „Nocnym portierze”, który wywołał debatę na temat łamania tabu. To ona zainspirowała Helmuta Newtona do jego pierwszych nagich zdjęć. Była również muzą Woody’ego Allena i Paula Newmana, choć - jak sama twierdzi - wolała pracować z takimi awangardowymi reżyserami, jak Nagisa Ōshima czy Francois Ozon. Określana jako „przedmiot pożądania”, tym razem stała się bohaterką filmu o niej samej. Film jest nie tylko próbą określenia i uszeregowania najważniejszych epizodów z życia Rampling, lecz również uchwycenia wyjątkowego charakteru tej niezwykłej postaci. W dziewięciu odsłonach widz poznaje zarówno najistotniejsze fakty z życia aktorki, jak i anegdoty na jej temat, połączone z arcyciekawymi wspomnieniami osób, z którymi miała w życiu do czynienia. Na tej podstawie ma szansę zobaczyć i zrozumieć, jak tworzył się wizerunek jednej z najsłynniejszych aktorek naszych czasów.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×