Charlotte - życie bez kończyn

Charlotte, A Life Without Limbs, Nowa Zelandia 2009

Dokument poświęcony życiu pięcioletniej Charlotte Cleverley-Bisman - najmłodszej na świecie pacjentce poddanej amputacji wszystkich kończyn z powodu sepsy.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Robin Shingleton

Charlotte - życie bez kończyn w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Robin Shingleton Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Charlotte Cleverley-Bisman miała niewiele ponad pół roku, kiedy zdiagnozowano u niej sepsę meningokokową. Infekcja zajęła ręce i nogi. Lekarze byli zmuszeni amputować dziecku wszystkie kończyny. Rodzice dziewczynki musieli sprostać wielkiemu wyzwaniu - wychowaniu dziecka, które nie mogło zrozumieć własnego kalectwa. Dokument ukazuje codzienne zmagania pięcioletniej Charlotte i jej najbliższych.

Charlotte Cleverley-Bisman miała niewiele ponad pół roku, kiedy zdiagnozowano u niej sepsę meningokokową. Infekcja zajęła ręce i nogi, nie pozostawiając lekarzom wyboru. Dziewczynka z Nowej Zelandii stała się najmłodszym na świecie pacjentem poddanym amputacji wszystkich kończyn. W 2004 roku, kiedy Charlotte trafiła do szpitala, lekarze w Nowej Zelandii od trzynastu lat zmagali się z epidemią sepsy meningokokowej. Przez ten czas choroba - niezmiernie rzadka w krajach zachodnich - zdążyła pochłonąć życie 220 dzieci, a ponad tysiąc uczyniła niepełnosprawnymi wskutek amputacji lub defektu mózgu. Rodzice dziewczynki musieli sprostać wielkiemu wyzwaniu - wychowaniu dziecka, które nie mogło zrozumieć własnego kalectwa. Dla mieszkającej na odległej wyspie Waihekre rodziny każdy dzień był prawdziwą batalią. Dokument ukazuje codzienne zmagania pięcioletniej Charlotte i jej najbliższych. Widzimy pierwsze spotkanie dziewczynki z innymi dziećmi po amputacjach - na obozie Camp No Limits w USA, oraz wysiłki lekarzy starających się stworzyć dla dziecka skuteczne protezy. Ten film to poruszająca opowieść o przetrwaniu, nadziei i niosącej pomoc medycynie.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×