#chicagoGirl. Facebookowa rewolucja

#chicagoGirl - The Social Network Takes on a Dictator, USA/Syria 2013

Ala'a Basatneh, amerykańska nastolatka syryjskiego pochodzenia, pomaga Syryjczykom koordynować rewolucje w ich kraju. Uzbrojona w komputer pokazuje światu prawdziwe oblicze konfliktu.

  • Czas trwania: 70 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Joe Piscatella

#chicagoGirl. Facebookowa rewolucja w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Joe Piscatella Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Z sypialni, w której spędziła dzieciństwo, Ala'a Basatneh, amerykańska nastolatka syryjskiego pochodzenia, pomaga Syryjczykom koordynować rewolucje w ich kraju. Uzbrojona w Facebooka, Twittera, Skype'a i telefon pokazuje światu prawdziwe oblicze konfliktu i przekazuje dowody na łamanie podstawowych praw człowieka. Dokument to poruszający obraz heroizmu i odwagi młodej dziewczyny, która z poświęceniem próbuje wspierać z odległego kraju opozycję w ojczyźnie, lecz również ciekawa analiza konfliktu w Syrii i roli, jaką odgrywa w nim Internet.

Ala'a Basatneh to mieszkająca w USA charyzmatyczna 19-letnia Syryjka, która od 2011 roku za pomocą własnego laptopa pomaga w koordynacji rewolucji w Syrii. Z sypialni, w której spędziła dzieciństwo Ala'a Basatneh, amerykańska nastolatka syryjskiego pochodzenia, pomaga Syryjczykom koordynować rewolucje w ich kraju. Uzbrojona w Facebooka, Twittera, Skype'a i telefon pokazuje światu prawdziwe oblicze tego konfliktu i przekazuje dowody na łamanie podstawowych praw człowieka. Poruszający obraz heroizmu i odwagi młodej dziewczyny, która z poświęceniem próbuje wspierać z odległego kraju opozycję we własnej ojczyźnie, lecz również ciekawa analiza konfliktu w Syrii i roli, jaką odgrywa w nim internet, a w szczególności media społecznościowe.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×