Chińskie sesje przedślubne

China Love, Australia

Młode pary w Chinach coraz częściej organizują sesje ślubne na kilka miesięcy przed ślubem. Dziś branża fotografii ślubnej w Chinach jest warta około 80 miliardów dolarów.

  • Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Olivia Martin McGuire

Chińskie sesje przedślubne w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Olivia Martin McGuire Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Młode pary w Chinach coraz częściej organizują sesje ślubne na kilka miesięcy przed ślubem. 40 lat temu małżeństwa były aranżowane przez rodziców lub swatów a samą ceremonię ślubną dokumentowało się jedną, czarno-białą fotografią. Dziś branża fotografii ślubnej w Chinach jest warta około 80 miliardów dolarów. Zdarza się, że sesje ślubne są ważniejsze i droższe niż sama ceremonia. Zdjęcia ze ślubu pozwalają młodym tworzyć wspomnienia i realizować marzenia.

Młode pary w Chinach coraz częściej organizują sesje ślubne… na kilka miesięcy przed ślubem! Skąd się wzięła taka moda i dlaczego stała się tak ważnym zjawiskiem? Aby to zrozumieć, wystarczy cofnąć się o pokolenie. 40 lat temu małżeństwa były aranżowane przez rodziców lub swatów a samą ceremonię ślubną dokumentowało się jedną, czarno-białą fotografią. Dziś branża fotografii ślubnej w Chinach jest warta około 80 miliardów dolarów. Zdarza się, że sesje ślubne są ważniejsze i droższe niż sama ceremonia. Zdjęcia ze ślubu pozwalają młodym tworzyć wspomnienia i realizować marzenia. W kulturze europejskiej zdjęcia, nawet te bardzo artystyczne, dokumentują ślub. W Chinach pokazują to, co nie wydarzyło się na ślubie, a o czym marzą Państwo młodzi. Sesje ślubne kosztują majątek; od około 300-tu aż do około 400 tysięcy dolarów! Wymagają pracy wielu osób, stylistów, make-upistów, często wiążą się z kosztownymi podróżami, także na inny kontynent… Po co to wszystko? "To jedyny moment, kiedy możemy spełnić swoje marzenia" - mówi jedna z panien młodych. "Po ślubie powracamy do rzeczywistości, zaczyna się mycie naczyń i sprzątanie domu"

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×