Chiny: Kolebka herbaty

China: the Cradle of Tea, Polska 2013

Dokument pokazujący kulturę herbaty w Państwie Środka - jej wartości duchowe i materialne oraz tło historyczne, a także współczesne uwarunkowania.

 • Czas trwania: 57 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Remigiusz Jakubowski

Chiny: Kolebka herbaty w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Mieczysław Chudzik Zdjęcia
 • Remigiusz Jakubowski Scenariusz
 • Bai Chengren Muzyka
 • Remigiusz Jakubowski Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Autorzy filmu docierają do najodleglejszych zakątków centralnych i południowo-wschodnich Chin, przybliżają widzom wartości duchowe i historię tej części świata. Na kanwie dziejów herbaty przedstawiono wydarzenia, miejsca oraz ludzi związanych z kulturą herbaty, nurtami filozoficznymi, medycyną chińską i z codziennym życiem dawnych i współczesnych Chin. W filmie występują mistrzowie świątyń buddyjskich, intelektualiści, historycy, badacze nurtów filozoficznych, malarze, poeci, lekarze medycyny chińskiej i klasycznej, a także menedżerowie.

Opowieść o fenomenie herbaty. Na przestrzeni dziejów herbaty poznajemy fascynujące miejsca, wydarzenia i ludzi kształtujących rozwój kulturowy, duchowy i gospodarczy Chin.

Komentarze

Skomentuj
 • Gość (gość)

  Czemu ciekawe i warte obejrzenia programy są emitowane o tak nieżyciowej porze? Chyba jedynie dla ludzi cierpiących na bezsenność

  23.05.2019 18:14
 • Jolanta (gość)

  Bylam na pokazie zamknietym filmu Chiny Kolebka herbaty w Wytworni Filmow Fabularnych i Dokumentalnych w Warszawie. Wszyscy ogladajacy byli bardzo zachwyceni, lacznie z obecnymi tam Chinczykami sposobem ujecia tematu i realizacja. Naprawde to jest swietny film. Pokazuje jak mozna ujac wspaniale zycie czlowieka i cywilizacji poprzez pryzmat spraw przyziemnych, a nie tylko, co bywa regula w wielu dokumentach, tylko przez pryzmat wojen i konfliktow.

  12.02.2015 22:45
 • Maria (gość)

  Super film.I Poznawczo I Edukacyjnie.Niewiele jest takich filmów jak Chiny : Kolebka herbaty.Piękne zdjęcia i wspaniałe ujęcie tematu. Pozdrawiam.

  08.02.2015 23:48

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×