Chiny - skarby Nefrytowego Imperium

China Treasures of the Jade Empire, Wielka Brytania 2015

1000 lat temu w Chinach włamywacze wkradli się do królewskiego grobowca pozostawiając po sobie coś bezcennego. Ów porzucony skarb odkrywa tajemnice dynastii, która ukształtowała współczesne Chiny.

  • Gatunek: Film dokumentalny

Chiny - skarby Nefrytowego Imperium w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Imperatorzy dynastii Han wiedli życie przepełnione luksusem i wyrafinowaniem. W poszukiwaniach sposobów na nieśmiertelność budowali mauzolea, gdzie w nefrytowych szatach złożone były ich ciała. Obecnie, przy zastosowaniu najnowszych technologii, archeolodzy docierają do wnętrza tych niesamowitych grobowców. Znajdują tam złoto, jedwabie, drogocenne kamienie i ogromną nową terakotową armię tym razem żołnierze są miniaturowi i nadzy. Ten niedawno odnaleziony, porzucony skarb pozwala odkryć tajemnice dynastii, która ukształtowała współczesne Chiny.

Ponad 1000 lat temu włamywacze wkradli się do królewskiego grobowca we wschodnich Chinach, ale zostawili po sobie coś bezcennego. Imperatorzy dynastii Han wiedli życie przepełnione niewyobrażalnym luksusem i wyrafinowaniem. Była to złota era państwa chińskiego, rywalizującego z Rzymem, którego siła zbudowana była na handlu, prowadzonym wzdłuż założonego przez Chińczyków Jedwabnego Szlaku. W swoich poszukiwaniach sposobów na nieśmiertelność budowali olbrzymie mauzolea, gdzie w nefrytowych szatach złożone były ich zmumifikowane ciała. Obecnie, przy zastosowaniu najnowszych technologii, archeolodzy docierają do wnętrza tych niesamowitych grobowców. Znajdują tam złoto, jedwabie i drogocenne kamienie i ogromną nową terakotową armię tym razem żołnierze są miniaturowi i nadzy. Ten niedawno odnaleziony, porzucony skarb pozwala odkryć tajemnice dynastii, która ukształtowała współczesne Chiny.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×