Chłopiec który został królem

The Boy Who Was a King, Niemcy 2011

Sylwetka Simeona von Sachsena-Coburga und Gotha - ostatniego cara Bułgarii, który powrócił do ojczyzny po pięćdziesięcioletniej nieobecności, wygrał wybory do parlamentu i objął stanowisko premiera.

  • Czas trwania: 100 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Chłopiec który został królem w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument przybliża sylwetkę Simeona von Sachsena-Coburga und Gotha, ostatniego cara Bułgarii. Nazywany także Symeonem II, jako dziecko został ogłoszony carem w 1943 roku. W 1946 roku w Bułgarii komuniści przeprowadzili referendum, na skutek którego monarchia została obalona. Po blisko pięćdziesięcioletniej nieobecności Symeon II powrócił do Bułgarii w 1996, spektakularnie wygrał wybory do parlamentu i objął stanowisko premiera. Został jedynym na świecie monarchą, któremu udało się odzyskać władzę w republice drogą demokratyczną.

Film Andreya Paounova przybliża sylwetkę Simeona von Sachsena-Coburga und Gotha, ostatniego cara Bułgarii. Nazywany także Symeonem II, jako dziecko został ogłoszony carem w 1943 roku. Jednak w 1946 roku w Bułgarii komuniści przeprowadzili referendum, na skutek którego monarchia została obalona. Po blisko pięćdziesięcioletniej nieobecności na arenie politycznej Symeon II powrócił do Bułgarii w 1996, założył partię Narodowy Ruch "Symeon Drugi", spektakularnie wygrał wybory do parlamentu i objął stanowisko premiera. Tym samym został jedynym na świecie monarchą, któremu udało się odzyskać władzę w republice drogą demokratyczną.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×