Chłopiec na rowerze

Le gamin au velo/The Kid with a Bike, Francja/Belgia 2011

Oddany przez ojca do domu dziecka 12-latek chce odnaleźć tatę. W trakcie ucieczki przed opiekunami chłopiec spotyka fryzjerkę, która odkupuje jego rower i zgadza się gościć go w weekendy.

  • Czas trwania: 95 minut, Gatunek: Dramat obyczajowy
  • Reżyseria: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne

Chłopiec na rowerze w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Jean-Pierre Dardenne Reżyseria
  • Luc Dardenne Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Oddany przez ojca do domu dziecka 12-letni Cyril jest przekonany, że przebywa w ośrodku tymczasowo. Chcąc odnaleźć tatę, wymyka się z sierocińca. Kieruje się do mieszkania, gdzie widzieli się z ojcem po raz ostatni, lecz adres okazuje się nieaktualny. W trakcie ucieczki przed opiekunami chłopiec spotyka fryzjerkę Samanthę. Kobieta odkupuje sprzedany przez jego ojca rower, zgadza się gościć Cyrila w weekendy. Udaje im się odszukać jego tatę, lecz ten nie chce mieć z synem nic wspólnego. Niebawem Cyril ulega wpływom osiedlowego dilera narkotyków.

Dwunastoletni Cyril (Thomas Doret), oddany przez ojca (Jérémie Renier) do domu dziecka, jest przekonany, że przebywa w nim jedynie chwilowo. Nie przyjmuje do wiadomości, że został porzucony i wszelkimi sposobami stara się odnaleźć tatę. Gdy próby telefonicznego kontaktu zawodzą, wymyka się z sierocińca na poszukiwania. Swoje kroki kieruje do mieszkania, w którym widzieli się po raz ostatni, jednak adres okazuje się nieaktualny. W trakcie ucieczki przed opiekunami przypadkowo wpada na fryzjerkę Samanthę (Cécile De France). Kobieta odkupuje sprzedany przez ojca przy przeprowadzce rower chłopca i zgadza się gościć u siebie Cyrila w weekendy. Wspólnie udaje się im odszukać ojca dziecka, który przyciśnięty do muru, stwierdza, że nie chce go znać. Desperacko spragniony męskiej akceptacji chłopiec, ulega wpływom osiedlowego dilera narkotyków Wesa (Egon Di Mateo). Młody mężczyzna wykorzystuje ufność Cyrila i angażuje go do planowanego przestępstwa.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×