Chodorkowski - proces po rosyjsku

Chodorkowskij. Ein russischer Prozess, Niemcy 2011

Historia upadku Chodorkowskiego jest związana z wzrostem znaczenia Władimira Putina. Putinowi nie podobało się, że najbogatsi ludzie bogacą się kosztem państwa i wypowiedział im wojnę.

  • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Ina Ruck

Chodorkowski - proces po rosyjsku w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Ina Ruck Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Historia pocesu Michaiła Chodorkowskiego. W drugim procesie skazano go na pobyt w więzieniu na Syberii na czas nieokreślony. W latach 90. Chodorkowski przejął upadające koncerny państwowe i doprowadził je do rozkwitu finansowego. Wraz z pieniędzmi przyszły wpływy polityczne. Historia upadku Chodorkowskiego jest związana z wzrostem znaczenia Władimira Putina. Najpotężniejszemu człowiekowi w Rosji nie podobało się, że najbogatsi ludzie bogacą się kosztem państwa. Wypowiedział im wojnę, a na pierwszy, pokazowy ogień poszedł Michaił Chodorkowski.

Wyrok skazujący Michaiła Chodorkowskiego w zasadzie można było przewidzieć. W drugim procesie byłego magnata energetyki sąd był bezlitosny. Pobyt w więzieniu na Syberii na czas nieokreślony pokazuje, w jaki sposób rząd rosyjski traktuje wrogów kraju. W latach 90. mało kto zarobił tyle na upadku ZSRR co Chodorkowski. Przejął upadające koncerny państwowe i doprowadził je do rozkwitu finansowego. Wraz z pieniędzmi przyszły wpływy polityczne. Historia upadku Chodorkowskiego jest związana z wzrostem znaczenia Władimira Putina. Najpotężniejszemu człowiekowi w Rosji nie podobało się, że najbogatsi ludzie bogacą się kosztem państwa. Wypowiedział im wojnę, a na pierwszy, pokazowy ogień poszedł Michaił Chodorkowski. Film Iny Ruck pokazuje pełen absurdów proces rosyjskiego magnata oraz pełną zależność tamtejszych sądów od Władimira Putina.

Komentarze

Skomentuj
  • polak.. (gość)

    bzdury powtarzane na użytek mediów.chodorkowski rzeczywiście przejal wieli biznes ale za przyzwolenieniem cara putina i jego swity.mial zarzadzac w imieniu kremla ale w pewnym momencie zachciało mu się do polityki,chcial samodzielnie kierowac swoja kariera,krotko mowiac ,chciał WYKOLEGOWAC putina i reszte. dla kremla nie było problemem przygotować mu proces i skutecznie go oskarzyc o ....wszystko.w rosji putina nikt nie zarobi dużych pieniędzy bez przyzwolenia putinowcow. mowi się ,ze około 70% najważniejszych stanowisk w rzadzie,stanowi ekipa KGB, FSB czyli putinowcy.chodorkowski był jednym z nich ale zdradzil idee i dlatego siedzi. i jeszcze długo posiedzi. putin nie wybacza! never!

    09.08.2013 21:04

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×