CIA i KGB: walka o Berlin

CIA vs KGB: Battleground Berlin, Francja 2015

W trakcie zimnej wojny Berlin znajdował się w sercu wywiadowczej walki pomiędzy amerykańskim i sowieckim blokiem. Dokument ukazuje rozgrywki agentów CIA i KGB, które często wpływały na losy świata.

  • Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: David Muntaner

CIA i KGB: walka o Berlin w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • David Muntaner Reżyseria
  • David Muntaner Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Podział Berlina na blok wschodni i zachodni zapoczątkował nową wojnę. Z pól bitewnych przeniosła się ona w wymiar ideologiczny. Żołnierzami stali się szpiedzy i agenci, a orężem spisek oraz kłamstwo. Wojna pomiędzy agencjami wywiadowczymi wielkich mocarstw była tylko jednym z wielu aspektów konfliktu o znacznie większej skali - tajne rozgrywki między agentami CIA i KGB decydowały często o losach świata.

Podczas zimnej wojny Berlin był w samym sercu wywiadowczej walki pomiędzy amerykańskim i sowieckim blokiem. Agenci CIA i KGB angażowali się w rozgrywki, które przez długie lata wpływały na świat. Podział Berlina na blok wschodni i zachodni stanowił początek nowej wojny. Z pól bitewnych przeniosła się ona w wymiar ideologiczny. Rolę żołnierzy przyjęli szpiedzy i agenci, zaś orężem stały się spisek i kłamstwo. Wojna wywiadowcza wielkich mocarstw to tylko jeden z aspektów konfliktu o znacznie większej skali. Losy świata kształtowały się w trakcie tajnych rozgrywek między dwiema agencjami - amerykańską CIA i radziecką KGB.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×