Ciekawski George _ Małpiszon i Gwiazdka

Curious George: A Very Monkey Christmas, USA 2009

Małpka George i jej przyjaciel, Mężczyzna w Żółtym Kapeluszu, przygotowują się do Gwiazdki _ dekorują choinkę, sporządzają świąteczne listy zakupów i odliczają dni do wigilijnego wieczoru.

  • Czas trwania: 65 minut, Gatunek: Film animowany
  • Reżyseria: Scott Heming, Cathy Malkasian

Ciekawski George _ Małpiszon i Gwiazdka w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Scott Heming Reżyseria
  • Cathy Malkasian Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Nadchodzi Boże Narodzenie. Małpka George i jej przyjaciel, Mężczyzna w Żółtym Kapeluszu, przygotowują się do Gwiazdki _ dekorują choinkę, sporządzają świąteczne listy zakupów i odliczają dni do wigilijnego wieczoru. Każdy z nich stara się dowiedzieć, jakiego podarunku oczekuje ten drugi. George rysuje swój wymarzony prezent na kartce, ale Mężczyzna w Żółtym Kapeluszu nie potrafi rozszyfrować, co ta ilustracja przedstawia. George tymczasem głowi się nad podarkiem dla przyjaciela.

Nadchodzi Boże Narodzenie. Małpka George i jej przyjaciel Mężczyzna w Żółtym Kapeluszu przygotowują się do Gwiazdki - dekorują choinkę, sporządzają świąteczne listy zakupów i odliczają dni do wigilijnego wieczoru. Każdy z nich stara się dowiedzieć, jakiego podarunku oczekuje ten drugi. George rysuje swój wymarzony prezent na kartce, ale Mężczyzna w Żółtym Kapeluszu nie potrafi rozszyfrować, co owa ilustracja przedstawia. Nie są mu w stanie pomóc także inni ludzie - ani naukowiec, ani odźwierny, ani kucharz. George tymczasem głowi się nad podarkiem dla Mężczyzny. Nieoczekiwane pojawienie się Ducha Czasu sprawia, że przyjaciele uświadamiają sobie, jak ważni są dla siebie i w efekcie obaj wpadają na pomysł idealnego prezentu. W oryginalnej serii książeczek o Ciekawskim George'u, poczytnej serii literatury dziecięcej pióra małżeństwa Margret i H. A. Reyów, nie było historii świątecznej. Zadbali o nią jednak twórcy animowanych filmów poświęconych rezolutnej małpce. Dzięki staraniom kanału PBS Kids powstała produkcja "Małpiszon i Gwiazdka", kolejna sympatyczna opowieść dla najmłodszych, zapewniająca im przyjazną rozrywkę z odrobiną edukacji. Wspólnie z George'em dzieci uczą się wytężać uwagę, co rozwija zmysł koncentracji i umiejętność logicznego myślenia. Dowiadują się także, jak wielką rolę w życiu odgrywa przyjaźń i wzajemna pomoc. Wszystko to zaś rozgrywa się w świątecznej scenerii, odmalowane przez animatorów w ciepłych barwach i z towarzyszeniem melodyjnych piosenek, wśród których pojawia się pierwsza w historii małpia kolęda! "Ciekawski George - Małpiszon i Gwiazdka" stanowi wymarzoną propozycję dla najmłodszych widzów, poznających dopiero znaczenie świąt Bożego Narodzenia i uczuć, jakie im towarzyszą.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×