Ciężarne po menopauzie

Old Age Mums, Wielka Brytania 2009

Dokument przedstawia historie kobiet, które mimo późnego wieku, zdecydowały się urodzić dziecko. Autorzy próbują odpowiedzieć na pytanie, dlaczego kobiety po menopauzie decydują się na potomstwo.

  • Czas trwania: 65 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Ciężarne po menopauzie w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument przedstawia historie kobiet, które mimo późnego wieku, zdecydowały się urodzić dziecko. Autorzy próbują odpowiedzieć na pytania, dlaczego kobiety po menopauzie decydują się doświadczyć macierzyństwa i co popycha je do tego, by ryzykować życie i zdrowie. Najstarsza matka w Wielkiej Brytanii ma 58 lat. Jeżeli chodzi o świat, tytuł ten przypadł 70-letniej Rajo Devi z Delhi.

Dlaczego kobiety wystarczająco dojrzałe, by zostać babciami pragną zajść w ciążę? Co sprawia, że decydują się doświadczyć macierzyństwa, w momencie, gdy ich organizm nie jest już zdolny do wydania na świat dziecka? Co popycha je, by ryzykować swoje życie i zdrowie? Czy można zrozumieć i zaakceptować pobudki osób, które podejmują tak radykalny krok? Czy urodzenie dziecka w starszym wieku to tylko wynik egoizmu i braku rozsądku? Każda z bohaterek dokumentu ma inną historię, ale dla wszystkich dzisiejsza medycyna okazała się wybawieniem i dała niepowtarzalną możliwość urodzenia dziecka nawet po okresie menopauzy. Najstarsza matka w Wielkiej Brytanii ma 58 lat. Jeżeli chodzi o świat, tytuł ten przypadł 70 - letniej Rajo Devi z Delhi. Dlaczego kobiety, które mogłyby być babciami decydują się na późne macierzyństwo? Czy silna chęć posiadania dzieci usprawiedliwia ich kontrowersyjne decyzje?

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×