Clintonowie kontra Obamowie. Sekrety rywalizacji

The Clintons and the Obamas. The Secret History of a Rivalry, Francja 2016

Dokument o relacjach między rodzinami Baracka Obamy i Hilary Clinton, ich rywalizacji i współpracy. Film jest podzielony na cztery części zatytułowane: zaufanie, zdrada, zemsta i kompromis.

 • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Laurent Portes

Clintonowie kontra Obamowie. Sekrety rywalizacji w telewizji

ZwińRozwiń
 • Środa 11.07.2018 01:10

  TVP 1

 • Wtorek 22.05.2018 02:50

  TVP 1

 • HIT Dnia

  Środa 05.10.2016 22:45

  TVP 1

Multimedia

Twórcy

 • Laurent Portes Reżyseria
 • Dominique Simonnet Scenariusz
 • Nicole Bacharan Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument o relacjach między rodzinami Baracka Obamy i Hilary Clinton, ich rywalizacji i współpracy. Film jest podzielony na cztery części zatytułowane: zaufanie, zdrada, zemsta i kompromis. Na początku zostanie przedstawiona słynna przemowa z lipca 2004 roku, dzięki której Obama zabłysnął jako polityk i zyskał wielu zwolenników. Był bacznie obserwowany przez rywalkę, Hilary Clinton. Autorzy prześledzą kolejne etapy drogi Obamy do Białego Domu oraz powrotu Hilary Clinton na polityczne salony.

Film dokumentalny o rywalizacji i współpracy w amerykańskim obozie demokratów pomiędzy klanami Baracka Obamy i Hillary Clinton. Clintonowie kontra Obamowie - to dzieje rywalizacji, zdrad i pojednań i przede wszystkim szalonych ambicji. Barack Obama mówi: nie byłoby mnie tutaj bez Michelle. Hillary Clinton wyraża się podobnie o Billu Clintonie. Cała czwórka ma skromne pochodzenie. Bill i Barack wychowywali się bez ojców. Michelle i Hillary musiały ciężko zapracować na sukcesy. Wszyscy, dzięki stypendiom ukończyli prestiżowe uczelnie Yale i Harvard. Wierzą też w politykę. Dokument rozpoczyna słynna przemowa Obamy z lipca 2004 roku, kiedy zabłysnął jako polityk, zyskał wielu zwolenników i był jednocześnie bacznie obserwowany przez rywalkę Hillary Clinton. Prześledzimy kolejne etapy dotarcia Obamy do Białego Domu oraz powrotu Hillary Clinton na polityczne salony. Co wcześniej łączyło, a co dzieliło Clintonów i Obamów? Film podzielono na 4 rozdziały zatytułowane: zaufanie, zdrada, zemsta i kompromis. Prześledzimy wydarzenia od konwencji demokratów w 27 lipca 2004 r. , aż po wyścig do fotela prezydenta Stanów Zjednoczonych w 2016 r. Wielka czwórka demokratów: Clintonowie i Obamowie, nareszcie razem. Mają teraz wspólny cel. Połączyli swoje doświadczenia wyniesione z Białego Domu. Zbliżyły ich cierpienia, władza, a nawet lata walki przeciwko sobie. Łączy ich niespotykana siła woli, ambicje i energia. Nikt nie zaprzeczy, że razem wywarli wpływ na bieg historii.

Komentarze

Skomentuj
 • Porazka (gość)

  Ciekawe kto ten szajs obejrzy...chyba jacek.

  10.07.2018 23:02

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×