Co je połączyło? Najdziwniejsze pary świata

Animal Odd Couples, Wielka Brytania 2013

Liz Bonnin próbuje odkryć źródła przyjaźni zwierzęcia i człowieka. Pokazuje wychowaną przez człowieka niedźwiedzicę, hipopotama - członka rodziny, człowieka żyjącego wśród hien i pomocnego delfina.

 • Czas trwania: 59 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Barny Revill

Co je połączyło? Najdziwniejsze pary świata w telewizji

ZwińRozwiń
 • Sobota 12.09.2015 05:55 Odcinek 2

  TVP 2

 • Sobota 05.09.2015 05:55 Odcinek 1

  TVP 2

 • Niedziela 12.10.2014 09:40 Odcinek 2

  TVP 2

 • Niedziela 05.10.2014 10:00 Odcinek 1

  TVP 2

Multimedia

Twórcy

 • Barny Revill Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Reporterka Liz Bonnin próbuje odkryć źródła przyjaźni zwierzęcia i człowieka. W zachodniej części Kanady mieszka Mark Dumas, który tresuje zwierzęta na potrzeby branży filmowej. Przed 18 laty poproszono go o znalezienie niedźwiedzia. Zaopiekował się wtedy małą Agee z zoo, której matka była za stara i nie potrafiła zająć się kolejnym potomkiem. Mark karmi niedźwiedzicę i bawi się z nią, od kiedy ta skończyła 8 tygodni. Dokument pokazuje także hipopotama - członka rodziny, człowieka żyjącego wśród hien oraz delfina, który uczy rybaków łowić ryby.

Uwielbiamy towarzystwo zwierząt. Przywiązujemy się do nich, pozwalamy, by żyły w naszym domu, w naszym otoczeniu. Nazywamy je swoimi najlepszymi przyjaciółmi, ale zwykle mamy wtedy na myśli psy, koty, konie, chomiki, papugi, kanarki. Niektórzy nawiązują jednak zaskakujące przyjaźnie, które w normalnych warunkach mogłyby się źle skończyć. Reporterka Liz Bonnin próbuje odkryć źródła zaskakujących przyjaźni zwierzęcia i człowieka. W tym celu udaje się w podróż do zachodniej części Kanady. Pod Vancouverem leży niewielka miejscowość Abbotsford. Mieszka tam Mark Dumas. Mark opiekuje się niedźwiedzicą polarną Agee. Film, na którym Mark pływał z Agee, obejrzało ponad 16 milionów internautów. Mark karmi ją i bawi się z nią, od kiedy skończyła 8 tygodni. To jedyny człowiek na świecie, którego z dorosłym już dziś niedźwiedziem polarnym łączy tak mocna więź. Podobno Agee toleruje wyłącznie Marka i jego żonę Dawn Jak narodziła się ta zaskakująca przyjaźń? Mark tresuje zwierzęta na potrzeby branży filmowej. 18 lat temu poproszono, by znalazł niedźwiedzia. Usłyszał o maluchu wychowywanym przez pracowników zoo, bo matka była już za stara i nie potrafiła się nim zająć. Agee była jej jedenastym dzieckiem. Mark zaopiekował się małą niedźwiedzicą, ale nie sądził, że narodzi się z tego przyjaźń. Agee szybko zobaczyła w Marku rodzica. Miała dwa miesiące, dopiero zaczynała chodzić. Kiedy w nocy budziła się z płaczem, schodził do niej i się nią zajmował. Potem zasypiała, a nad ranem wszystko się powtarzało. Mark spędzał z nią mnóstwo czasu. I to jest być może klucz do łączącej ich więzi. Nasza fascynacja zwierzętami bierze się zapewne stąd, że - choć na zewnątrz całkowicie różnią się od nas - odkrywamy u nich znajome cechy i reakcje. Dlatego chcemy poznać je lepiej. Czasem zaś udaje nam się nawiązać z nimi relację. Dwa różne gatunki, które ewoluowały przez miliardy lat, potrafią okazać sobie szacunek, a nawet komunikować się ze sobą. To robi wrażenie. A co jeszcze zobaczymy w filmie? Hipopotama, który stał się członkiem rodziny. Człowieka żyjącego w stadzie hien. Delfina, który uczy rybaków łowić ryby.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×