Co raz zostało zapisane

Polska 2011

Bohater filmu to bezdomny, niestroniący od alkoholu mężczyzna. Jest wielbicielem tatuaży, które niemal w całości pokrywają jego ciało. Stara się ułożyć życie na nowo i naprawić błędy z przeszłości.

  • Czas trwania: 10 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Co raz zostało zapisane w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Bohater filmu to bezdomny, niestroniący od alkoholu i żyjący na marginesie społeczeństwa mężczyzna. Jest wielbicielem tatuaży, które niemal w całości pokrywają jego ciało. Każdy tatuaż to osobna historia, a tych już sporo jego los napisał. Mimo ciężkiej sytuacji, w jakiej się znalazł, stara ułożyć sobie życie na nowo i naprawić błędy z przeszłości. Chce odbudować zerwane kiedyś więzi ze swoim rodzeństwem, lecz siostra ignoruje telefony, a brat nie ma ochoty z nim rozmawiać. Bohater nie ustaje jednak w wysiłkach.

Bohater filmu to bezdomny, niestroniący od alkoholu i żyjący na marginesie społeczeństwa mężczyzna. Jest wielbicielem tatuaży, które niemal w całości pokrywają jego ciało. Każdy tatuaż to osobna historia, a tych już sporo jego los napisał. Mimo ciężkiej sytuacji, w jakiej się znalazł, stara ułożyć sobie życie na nowo i naprawić błędy z przeszłości. Chce odbudować zerwane kiedyś więzi ze swoim rodzeństwem, lecz siostra ignoruje telefony, a brat nie ma ochoty z nim rozmawiać. Nie ustaje jednak w swych wysiłkach? Pięknie sfilmowany film Martina Ratha opowiada o tym, że trudno jest wymazać z pamięci to, co wydarzyło się w przeszłości, a każde nowe doświadczenie zapisuje się w nas niemal nieodwracalnie. Film otrzymał w 2011 roku nagrodę "Czarnej Perły" w kategorii "Najlepszy dokument" na Międzynarodowym Konkursie Filmu Krótkometrażowego na festiwalu filmowym Abu Dabi oraz II nagrodę w kategorii "Film dokumentalny" za "umiejętność wydobywania wrażliwości z najbardziej ukrytych zakamarków ludzkiej duszy oraz za indywidualny język dokumentalnej narracji" na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Santiago.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×