Co się zdarzyło w pieskie popołudnie?

Based on a true story, Holandia 2005

22 sierpnia 1972 roku John Wojtowicz dokonał napadu na jeden z banków na Brooklynie. Gdy przyznał, że łup ma sfinansować operację zmiany płci jego kochanka, napad zamienił się w show.

  • Czas trwania: 80 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Co się zdarzyło w pieskie popołudnie? w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

22 sierpnia 1972 roku John Wojtowicz dokonał napadu na jeden z banków na Brooklynie. Szybka kontrakcja policji zmusiła rabusia do wzięcia zakładników. Gdy osaczony przez mundurowych Wojtowicz przyznał, że łup ma sfinansować operację zmiany płci jego kochanka, napad zamienił się w show, a jego sprawca awansował do rangi celebryty. Oczy wszystkich skupiły się na niecodziennym przestępcy. Po 14 godzinach oblężenia banku John Wojtowicz został w końcu aresztowany. Dokument przybliża kulisy jednego z najdziwniejszych przestępstw w historii.

W gorące popołudnie 22 sierpnia 1972 roku John Wojtowicz dokonał napadu na jeden z banków na Brooklynie. Szybka kontrakcja policji zmusiła rabusia do wzięcia zakładników. Gdy osaczony przez mundurowych Wojtowicz przyznał, że łup ma sfinansować operację zmiany płci jego kochanka, nieudany napad zamienił się w prawdziwe show, a jego sprawca nieoczekiwanie awansował do rangi celebryty. Policja, tłum gapiów, telewizyjne kamery - oczy wszystkich skupiły się na niecodziennym przestępcy. Po 14 godzinach oblężenia banku John Wojtowicz został w końcu aresztowany. Gdy odbywał karę 15 lat więzienia, jego historią zainteresowało się Hollywood. W 1975 roku do kin trafił nagrodzony później Oscarem dramat Sidneya Lumeta "Pieskie popołudnie", w którym w bohatera stylizowanego na Wojtowiczu wcielił się Al Pacino. Dokument "Co się zdarzyło w pieskie popołudnie? " przybliża kulisy jednego z najdziwniejszych przestępstw w historii. Jego reżyserowi Walterowi Stokmanowi udało się dotrzeć do wielu uczestników zdarzenia - funkcjonariuszy policji i FBI, pracowników banku, a także samego Wojtowicza, który zmarł niedługo po udziale w filmie.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×