Cocalero

USA 2006

Dokument ukazuje udział Evo Moralesa w wyborach prezydenckich Boliwii w 2005 roku. Film obrazuje etapy dochodzenia do władzy i przemianę Indianina w polityka.

  • Czas trwania: 54 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Cocalero w telewizji

ZwińRozwiń
  • Poniedziałek 01.03.2010 23:46 Odcinek 1

    TVP3

  • Poniedziałek 22.02.2010 23:46 Odcinek 1

    TVP3

Opis programu

ZwińRozwiń

Koka dla Boliwijczyków to świętość. Ćwierć wieku temu powstała Unia Plantatorów Koki, na czele której stanął Evo Morales. Bierze on udział w wyborach prezydenckich. Akcja filmu zaczyna się dwa miesiące przed wyborami w 2005 roku. Wraz ze zbliżającym się terminem wyborów, pokazana zostanie przemiana niepozornego Indianina w polityka. Pojawią się pytania o finansowanie kampanii i manipulacje. Film pozwala zrozumieć przemiany, jakie zachodzą w Ameryce Łacińskiej.

Koka dla Boliwijczyków to świętość. Nie rozumiał tego rząd USA, któryw latach osiemdziesiątych postanowił wyniszczyć wszystkie plantacje koki w Boliwii, odbierając tym samym możliwość zarobku dużej części ludności kraju. I tak ćwierć wieku temu powstała Unia Plantatorów Koki, na czele której stanął Evo Morales. Ten niewysoki Indianin z plemienia Ajmara, obuty w trampki kandydat partii populistycznej, bierze udział w wyborach prezydenckich. Akcja filmu zaczyna się dwa miesiące przed wyborami w 2005 roku. Podczas gdy Evo podróżuje przez Andy i Amazonię, wygłaszając płomienne przemówienia, przewodnicząca Związku Kobiet Uprawiających Kokę, Leonilda Zurita, wśród lokalnych społeczności, w których większość to analfabeci, skrupulatnie instruuje, jak oddać jedyny słuszny głos. To niesamowity obrazboliwijskiej prowincji. Wraz ze zbliżającym się terminem wyborów, obserwujemy przemianę niepozornego kawalera w dżinsach w wytrawnego gracza politycznego. Jego wizerunek zmienia się na naszych oczach, pojawiają się pytania o finansowanie kampanii i manipulacje. To film o podwójnej naturze człowieka w życiu politycznym i klucz dozrozumienia przemian, jakie zachodzą w Ameryce Łacińskiej. Wybrane nagrody i festivale: oficjalna selekcja Festiwalu Filmowego Sundance 2007; 12 Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Pusan; Międzynarodowy Festiwal Filmowyw Guadalajarze.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×