Cud w Sokółce

Polska 0

W 2008 roku w Sokółce kapłan upuścił hostię. Po umieszczeniu jej w naczyniu liturgicznym na hostii pojawiła się plama krwi. Naukowcy stwierdzili, że to tkanki mięśnia sercowego człowieka.

 • Czas trwania: 35 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Cud w Sokółce w telewizji

ZwińRozwiń
 • Sobota 06.02.2010 19:25

  Polsat

Opis programu

ZwińRozwiń

W październiku 2008 roku w Sokółce na Podlasiu, w trakcie udzielania komunii świętej w kościele św. Antoniego kapłan upuścił hostię przeznaczoną dla wiernych. Po umieszczeniu jej w naczyniu liturgicznym z wodą na hostii pojawiła się plama krwi. Naukowcy stwierdzili, że to tkanki mięśnia sercowego człowieka. Dokument przedstawia szczegóły wydarzenia. Widzowie zobaczą wywiady z hierarchami Kościoła i lekarzami, którzy brali udział w pracach specjalnej komisji powołanej do zbadania sprawy przez Kurię Metropolitalną w Białymstoku.

Wszystko wydarzyło się w Sokółce na Podlasiu w październiku 2008 roku i do niedawna to wydarzenie było zachowywane w ścisłej tajemnicy. W trakcie udzielania komunii świętej w tamtejszym kościele św. Antoniego kapłan upuścił komunikant, czyli hostię przeznaczoną dla wiernych. Po umieszczeniu jej w naczyniu liturgicznym z wodą na hostii pojawiła się plama krwi. Naukowcy stwierdzili, że to tkanki mięśnia sercowego człowieka. W tym filmie dokumentalnym poznamy szczegóły wydarzeń w Sokółce. Usłyszymy świadectwa ludzi, którzy widzieli tę przemianę hostii. Zobaczymy wywiady z hierarchami Kościoła i lekarzami, którzy brali udział w pracach specjalnej komisji powołanej do zbadania tej sprawy przez Kurię Metropolitarną w Białymstoku. Dziennikarze dotarli też do ludzi, którzy doznali łaski za wstawiennictwem Najświętszego Sakramentu. Czy rzeczywiście miał miejsce Cud Eucharystyczny - pierwszy na ziemiach polskich? Czy Watykan uzna tę przemianę za cud?

Komentarze

Skomentuj
 • ... (gość)

  Negujesz stwierdzenia naukowcow, Artur?

  06.02.2010 19:56
 • Artur (gość)

  Co za bzdury - ludzka naiwność powala!!! :/

  06.02.2010 17:31
 • wiking (gość)

  Bóg codziennie działa.

  06.02.2010 11:00

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×