Cudaki z cieśniny Lembeh

Lembeh: Weird & Wonderful, Belgia 2008

Perłą wysp Indonezji jest Sulawesi. Jej nietypowy kształt, wulkaniczna aktywność oraz geologiczna przeszłość czynią z niej miejsce o zadziwiającej bioróżnorodoności i dom dla cudaków morskiej fauny.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Cudaki z cieśniny Lembeh w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Perłą wśród wysp Indonezji jest Sulawesi. Jej nietypowy kształt, wulkaniczna aktywność oraz burzliwa geologiczna przeszłość czynią z niej miejsce o zadziwiającej bioróżnorodoności i zarazem dom dla wielu cudaków morskiej fauny. Na przestrzeni milionów lat Sulawesi oddzielana była od lądu i znów do niego przyłączana. Dziś wody otaczające wyspę charakteryzują się ogromnym bogactwem podwodnego życia. Szczególnie malowniczym miejscem w okolicy jest cieśnina Lembeh, oddzielająca małą wysepkę o tej samej nazwie od Sulawesi.

Perłą wśród wysp Indonezji jest Sulawesi. Jej nietypowy kształt, wulkaniczna aktywność oraz burzliwa geologiczna przeszłość czynią z niej miejsce o zadziwiającej bioróżnorodoności i zarazem dom dla wielu cudaków morskiej fauny. Na przestrzeni milionów lat Sulawesi oddzielana była od lądu i znów do niego przyłączana. W efekcie wiele bytujących na niej gatunków rozwijało się własnymi ścieżkami, w izolacji od reszty krewniaków. Dziś wody otaczające wyspę charakteryzują się ogromnym bogactwem podwodnego życia i ponad czteroma tysiącami gatunków egzotycznych ryb. Szczególnie malowniczym miejscem w okolicy jest cieśnina Lembeh, oddzielająca małą wysepkę o tej samej nazwie od Sulawesi. W wąskim przesmyku i pobliskich zatoczkach pływają zadziwiające ryby - mistrzowie kamuflażu, groźni drapieżcy, bajecznie kolorowi strojnisie. Olśniewający graficznie film "Cudaki z cieśniny Lembeh" ukazuje fascynującą przyrodę cieśniny Lembeh w pełni jej fascynującego bogactwa. Powstały z pasji i potrzeby odkrywania cudów podwodnego świata dokument uhonorowano m.in. nagrodą dla najlepszej produkcji na festiwalu zdjęć podwodnych we francuskim Antibes, laurem uznawanym za najwyższe wyróżnienie w kategorii obrazów o życiu morza.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×