Cudowna broń Hitlera

Hitler's Miracle Weapons, Francja 2010

Analizując przebieg działań wojennych na frontach II wojny światowej, twórcy dokumentu zrekonstruowali niemiecki wyścig technologiczny, mający na celu stworzenie nowego typu uzbrojenia.

  • Gatunek: Film dokumentalny

Cudowna broń Hitlera w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • André Annosse Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Twórcy filmu podjęli się nowatorskiego przedsięwzięcia. Analizując przebieg działań wojennych na frontach II wojny światowej, zrekonstruowali niemiecki wyścig technologiczny, mający na celu stworzenie nowego typu uzbrojenia. Historycy wiedzą, że na wezwanie Hitlera odpowiedziały całe zastępy naukowców i przemysłowców, gotowych wyprodukować fantastyczny oręż. Autorzy spróbują odpowiedzieć na pytania, czy tak było naprawdę, czy niecodzienne prototypy miały kiedykolwiek wejść do powszechnej produkcji i czy istotnie mogły wpłynąć na losy wojny.

Dokument o planach Hitlera wprowadzenia nowoczesnej, zaskakującej przeciwnika, nieznanej wcześniej broni do arsenału niemieckiej armii, o pomysłach Fuhrera opracowania nowej, bardziej skutecznej strategii, która miała pomóc III Rzeszy w osiągnięciu ostatecznego zwycięstwa w II wojnie światowej. Także o tym, jak te ostatecznie częściowo tylko zrealizowane pomysły wpłynęły na rozwój przemysłu militarnego na świecie już po zakończeniu wojny, a także na działania strategiczne w okresie Zimnej Wojny.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×