Czarnobyl - życie w strefie śmierci

Chernobyl: Life in the Dead Zone, 0

W 1986 roku z powodu wybuchu reaktora jądrowego w Czarnobylu wszyscy mieszkańcy miasta zostali ewakuowani. Wymarłe miasto mimo skażenia stało się rajem dla fauny i flory.

 • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Czarnobyl - życie w strefie śmierci w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

W 1986 roku z powodu wybuchu reaktora jądrowego w Czarnobylu wszyscy mieszkańcy miasta zostali ewakuowani. Od tej pory nikt nie uzyskał pozwolenia na powrót, pozostawiając opuszczony teren do zasiedlenia dzikiej przyrodzie. Program ukazuje skutki największej katastrofy w historii energetyki jądrowej. Widzowie mają okazję zobaczenia świata, w którym wymarłe miasto staje się rajem dla fauny i flory. Ocalałe zwierzęta zadziwiają naukowców - nadal normalnie żyją i rozmnażają się, pomimo toksycznego środowiska.

Co stałoby się ze światem, gdyby nagle zniknęli z niego ludzie? Jak zareagowałaby dzika przyroda? W 1986 roku z powodu wybuchu reaktora jądrowego w Czarnobylu, wszyscy mieszkańcy miasta zostali ewakuowani. Od tej pory nikt nie uzyskał pozwolenia na powrót, pozostawiając opuszczony przez ludzi teren do zasiedlenia dzikiej przyrodzie. Program "Czarnobyl: Życie w strefie śmierci" ukazuje skutki największej katastrofy w historii energetyki jądrowej. Widzowie mają okazję zobaczenia świata, w którym radioaktywnie skażone, umarłe miasto staje się wprost nieprawdopodobnym rajem dla fauny i flory, m.in. dzikich kotów, koni i niedźwiedzi bytujących obok siebie. Ocalałe zwierzęta zadziwiają naukowców - nadal normalnie żyją i rozmnażają się, pomimo toksycznego środowiska. Z upływem czasu natura przechwyciła to, co kiedyś było siedliskiem ludzi.

Komentarze

Skomentuj
 • ... (gość)

  Świetnie zrobiony film.

  28.03.2011 22:19
 • ata (gość)

  oglądałam to straszne... Jest pokazany filmik jak dzieci jeżdżą na karuzeli a potem taka rozwalona czarna karuzela stoi. brrr...

  28.02.2010 19:35

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×