Czas nagli

Le temps presse, Francja 2008

Reżyser zwraca uwagę na niepokojący trend: coraz rzadziej ludziom zdarza się mówić, iż dysponują wolnym czasem. Wraz z nawałem zajęć niepokojąco zwiększa się tempo życia.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Czas nagli w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Reżyser zwraca uwagę na niepokojący trend: coraz rzadziej ludziom zdarza się mówić, iż dysponują wolnym czasem. Wraz z nawałem zajęć niepokojąco zwiększa się tempo życia. Naukowcy twierdzą, że tempo życia zwiększyło się aż o 10% w ciągu minionej dekady. Tak drastyczna zmiana nie może pozostać bez wpływu na ludzi i społeczeństwo, w jakim żyją. Na pytanie, jaki wpływ wywiera zawrotna szybkość życia, odpowiedzi Xavier Marquis szukał we Francji, Wielkiej Brytanii, Danii i USA.

Reżyser Xavier Marquis zwraca uwagę na niepokojący trend: coraz rzadziej zdarza nam się mówić, iż dysponujemy wolnym czasem. Wraz z nawałem zajęć niepokojąco zwiększa się tempo życia. Dokąd tak naprawdę doprowadzi ten codzienny wyścig? Naukowcy twierdzą, że tempo życia zwiększyło się aż o 10% w ciągu minionej dekady. Tak drastyczna zmiana nie może pozostać bez wpływu na nas samych i społeczeństwo, w jakim żyjemy. Jaki wpływ wywiera zawrotna szybkość życia? Odpowiedzi na to pytanie Xavier Marquis szukał we Francji, Wielkiej Brytanii, Danii i USA. Na swej drodze spotykał zarówno ludzi biorących udział w obłędnym wyścigu donikąd, jak i wieszczów nowej "powolnej rewolucji", którzy w zmniejszeniu tempa życia widzą sposób na ponowne docenienie jego walorów. Tak powstał interesujący, nie pozbawiony humoru dokument, traktujący o szczególnej relacji człowieka z czasem.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×