Czerwony ślad Ferrari

Orme rosse - Ferrari, Włochy 2008

Tylko kilku koncernom udało się zyskać międzynarodową sławę i renomę. Jednym z nich jest Ferrari. Gdy mowa o luksusowych, szybkich i stylowych samochodach, zawsze paść musi nazwa tej włoskiej firmy.

  • Czas trwania: 65 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Czerwony ślad Ferrari w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Założyciel koncernu Enzo Ferrari nie myślał nawet o produkcji samochodów, gdy w 1929 roku zainwestował w zespół amatorskich kierowców wyścigowych z Modeny. Jego podopieczni przez lata jeździli autami marki Alfa Romeo. Enzo Ferrari był także kierowcą wyścigowym. Dopiero po II wojnie światowej, w 1947 roku, powstał pierwszy samochód z charakterystycznym emblematem przedstawiającym czarnego konia - Ferrari 125 Sport. Dokument to opowieść o drodze, jaką odbył włoski koncern na przestrzeni lat.

Tylko kilku koncernom udało się zyskać międzynarodową sławę i renomę. Jednym z nich jest Ferrari. Gdy mowa o luksusowych, szybkich i stylowych samochodach, zawsze paść musi nazwa tej włoskiej firmy. Założyciel koncernu Enzo Ferrari nie myślał nawet o produkcji samochodów, gdy w 1929 roku zainwestował w zespół amatorskich kierowców wyścigowych z Modeny. Jego podopieczni przez lata jeździli autami marki Alfa Romeo, sam Enzo Ferrari był także kierowcą wyścigowym. Dopiero po II wojnie światowej, w 1947 roku, powstał pierwszy samochód z charakterystycznym emblematem przedstawiającym czarnego konia, Ferrari 125 Sport. Tak też narodziła się wciąż żywa legenda. Film dokumentalny "Czerwony ślad Ferrari" to opowieść o drodze, jaką odbył włoski koncern na przestrzeni lat.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×