Człowiek-delfin

Dolphin Man, Grecja 2017

Jacques Mayol jako pierwszy osiągnął granicę 100 metrów w nurkowaniu swobodnym. Oprócz ustanawiania kolejnych rekordów znany był z szerzenia poglądu o bliskości ludzi i morskich głębin.

  • Czas trwania: 79 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Lefteris Charitos

Człowiek-delfin w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Stelios Apostolopoulos Zdjęcia
  • Jacques Mayol Scenariusz
  • Lefteris Charitos Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Jacques Mayol, zwany także człowiekiem delfinem, jako pierwszy osiągnął granicę 100 metrów w nurkowaniu swobodnym. Oprócz ustanawiania kolejnych rekordów znany był z szerzenia poglądu o bliskości ludzi i morskich głębin. Twórcy, aby stworzyć pełny portret Mayola, przemierzyli cały świat - od Indii po Bahamy. Spotkali się z rodziną oraz przyjaciółmi nurka. W filmie wypowiadają się mistrzowie świata w nurkowaniu swobodnym: William Trubridge, Mehgan Heaney-Grier i Umberto Pelizzari. Narratorem jest aktor Jean-Marc Barr.

Dokument o życiu legendarnego swobodnego nurka Jacquesa Mayola, którego postać stała się inspiracją dla głównego bohatera filmu "Wielki Błękit" Luca Bessona. Jacques Mayol, zwany także Człowiekiem Delfinem jako pierwszy osiągnął granicę 100 metrów w swobodnym nurkowaniu. Oprócz ustanawiania kolejnych rekordów ciała i umysłu znany był z szerzenia filozofii bliskości ludzi oraz morskich głębin. Twórcy dokumentu, aby stworzyć pełny portret Mayola przemierzyli cały świat - od Indii po Bahamy i spotkali się z rodziną oraz przyjaciółmi nurka. W filmie wypowiadają się m.in. mistrzowie świata freedivingu: William Trubridge, Mehgan Heaney-Grier and Umberto Pelizzari, a narrację prowadzi Jean-Marc Barr - aktor, który brawurowo zagrał głównego bohatera w filmie "Wielki Błękit"

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×