Człowiek kontra rekin

The Story Behind Jaws, 0

Program przedstawia sylwetkę człowieka, który posiada ogromną wiedzę na temat rekinów, co pozwala mu obserwować te drapieżniki z bliska.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Człowiek kontra rekin w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Wbrew przerażającej opinii ugruntowanej filmem "Szczęki" człowiek nie stanowi dla rekina podstawy menu. Przeciwnie, notowane od czasu do czasu tragiczne w skutkach ataki na ludzi są raczej dziełem przypadku i nieporozumienia niż celowego działania. Program przedstawia sylwetkę człowieka, który posiada ogromną wiedzę na temat rekinów, co pozwala mu obserwować te drapieżniki z bliska. Poczynione spostrzeżenia pomogą lepiej zrozumieć ich zachowanie, poznać zwyczaje, przezwyciężyć strach, a także skutecznie chronić.

Dla przyjemności odbywa przejażdżki na grzbiecie czterometrowego rekina młota. Karmi rekiny ludojady z ręki i zaprzyjaźnia się z żarłaczami cytrynowymi. Czy opanowało go szaleństwo? Nie. Manny - znany też jako człowiek rekin, posiada nieprzeciętną wiedzę na temat zachowania rekinów, co pozwala mu zbliżyć się do tych niebezpiecznych stworzeń bliżej niż ktokolwiek inny na świecie. W tym godzinnym dokumencie widzowie poznają największe sekrety Manny'ego, zobaczą fałszywe klatki, pancerze i substancje odstraszające. Na oczach widzów prowadzący obala stereotyp rekina jako stworzenia bezwzględnego i zażartego. Dzięki jego determinacji, niezwykłym ambicjom i innym spojrzeniu na te istoty, stała się możliwa obserwacja rekinów z bliska. Pomoże to w odkryciu nowych zachowań oraz lepszego zrozumienia i ochrony tych zwierząt, a być może nawet przyjaznej koegzystencji ludzi z najgroźniejszymi gatunkami. Eksplorując świat rekinów, Manny Puig, poprzez swoje mrożące krew w żyłach spotkania uczy nas i zapewnia doskonałą rozrywkę. Ostrzega jednak "Nie jest to zajęcie dla każdego. Jeśli chcesz żyć i nie stracić żadnej części ciała - to nie polecam tej pracy". Podejście Manny'ego do tych groźnych drapieżników jest naturalne, można nawet powiedzieć pierwotne - żadnych klatek chroniących go przed nagłymi atakami. Uzbrojony jedynie w szacunek i determinację, Manny nurkował już z najbardziej niebezpiecznymi i przerażającymi zwierzętami na Ziemi, w tym: wielkim rekinem młotem, żarłaczem cytrynowym, ostronosem, żarłaczem tygrysim i żarłaczami szarymi. Człowiek rekin karmił już z ręki najgroźniejsze gatunki rekinów na świecie. Bardzo wcześnie nauczył się, że te ryby wyczuwają strach, zaczął go więc zastępować zrozumieniem i pokorą. Seria takich właśnie spotkań uczyniła z Manny'ego pioniera w świecie podwodnych drapieżników, który wraz z zespołem dokonuje odkryć poprzez bliską obserwację i bezpośredni kontakt ze zwierzętami, mając nadzieję na otwarcie drzwi do gruntownego poznania, ochrony, a nawet koegzystencji z tymi najwspanialszymi drapieżnikami wśród ryb.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×