Człowiek tajnych służb

The Man Nobody Knew: In Search of My Father CIA Spymaster William Colby, USA 2011

Carl Colby postanowił opowiedzieć historię ojca Williama Colby'ego, szefa CIA, łącząc z sobą jego osobiste wspomnienia i wielką politykę, z największymi operacjami CIA w dziejach USA.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Carl Colby

Człowiek tajnych służb w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Carl Colby Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Gdy w 1973 roku William Colby objął stanowisko szefa CIA, jego pozycja była na tyle silna, że potrafił sprzeciwić się nawet prezydentowi USA. Zginął w roku 1996 roku, w wieku 76 lat w wypadku kajakowym, zabierając z sobą wiele z najmroczniejszych tajemnic amerykańskiego wywiadu. Dokument jest dziełem syna Williama Colby’ego, Carla, który postanowił opowiedzieć historię ojca, łącząc z sobą jego osobiste wspomnienia i wielką politykę, z największymi operacjami CIA w dziejach USA.

Zrozumiałem, że mój ojciec żył w świecie tajemnic. Zawsze patrzył, zawsze słuchał z oczami skierowanymi ku drzwiom” - tak wspomina ojca Carl Colby. William Colby był przed laty super-szpiegiem, szefem CIA i jednym z najbardziej wpływowych ludzi świata. Jako aliancki agent został zrzucony na spadochronie do okupowanej przez nazistów Europy. Przechylał szalę wyborczego zwycięstwa we Włoszech przeciw komunistom. Przewidział zamach bombowy w Sajgonie. Nadzorował także niechlubną Operację Phoenix, która doprowadziła do wielu zbrodni na ludności w Wietnamie. Gdy w 1973 roku objął stanowisko Dyrektora Centrali Wywiadu, a więc szefa CIA, jego pozycja była na tyle silna, że potrafił sprzeciwić się nawet prezydentowi USA. Zginął w roku 1996, w wieku 76 lat w wypadku kajakowym, zabierając z sobą wiele z najmroczniejszych tajemnic amerykańskiego wywiadu. Dokument „Człowiek tajnych służb” jest dziełem syna Williama Colby’ego, Carla, który postanowił opowiedzieć historię ojca, łącząc z sobą jego osobiste wspomnienia i wielką politykę, z największymi operacjami CIA w dziejach USA.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×