Człowiek zaniedbuje siebie

Polska 2005

Film poświęcony "człowiekowi prawdomównemu" - Józefowi Szajnie, artyście malarzowi, reżyserowi, grafikowi, scenografowi, teoretykowi sztuki, uczestnikowi wydarzeń wojennych i więźniowi Oświęcimia.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Człowiek zaniedbuje siebie w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Film poświęcony "człowiekowi prawdomównemu" - Józefowi Szajnie, artyście malarzowi, reżyserowi, grafikowi, scenografowi, teoretykowi sztuki, uczestnikowi wydarzeń wojennych i więźniowi Oświęcimia. Film jest próbą zapisu tego, co Józef Szajna ma do powiedzenia na temat tych zagrożeń, kiedy człowiek zaniedbał siebie i drugiego człowieka, przez co pozwolił szaleńcom podjąć próbę opasania ludzkiego świata drutem kolczastym. Szajna nosi w sobie świadomość ponownych zagrożeń, nie namawia jednak do niczego, a jedynie edukuje, wyjaśnia, uświadamia.

Film poświęcony Człowiekowi Prawdomównemu - Józefowi Szajnie, artyście - malarzowi, reżyserowi, grafikowi, scenografowi, teoretykowi sztuki .Uczestnikowi wydarzeń wojennych i więźniowi Oświęcimia, który prawdziwie "przeżył samego siebie" i chociaż jest "chory na własny życiorys", to głównie jest "chory na Polskę". Film jest próbą zapisu tego, co Józef Szajna ma do powiedzenia na temat tych zagrożeń, kiedy człowiek zaniedbał siebie i drugiego człowieka, przez co pozwolił szaleńcom podjąć próbę opasania ludzkiego świata drutem kolczastym ... Szajna nosi w sobie świadomość ponownych zagrożeń, nie namawia jednak do niczego, a jedynie edukuje, wyjaśnia, uświadamia. Mówi, że nasze sposoby przeciwstawiania się współczesnym zagrożeniom są skromne i naiwne. Człowiek znowu zaniedbuje siebie.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×