Cztery pory roku Vivaldiego - numer 1 na topie wszech czasów

The Four Seasons, the History of a Hit, Francja 2012

Historia zawrotnej kariery "Czterech pór roku" od momentu powstania w XVIII-wiecznej awanturniczej Wenecji aż do ery multimediów i Internetu.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Cztery pory roku Vivaldiego - numer 1 na topie wszech czasów w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

"Cztery pory roku" to jeden z największych i najbardziej znanych na świecie cykli koncertów skrzypcowych. Skomponował go w 1720 roku Antonio Vivaldi, stając się jego ambasadorem - jako wirtuoz skrzypiec najlepiej wydobywał kwintesencję swoich utworów, wykonując je na żywo. Sukces "Czterech pór roku" przyćmił resztę prac Vivaldiego, które zostały docenione dopiero dwa wieki później. Dokument prezentuje historię zawrotnej kariery, jaką na świecie odniosły "Cztery pory roku".

Historia zawrotnej kariery "Czterech pór roku" od momentu powstania w XVIII-wiecznej awanturniczej Wenecji aż do ery multimediów i Internetu. "Cztery pory roku" to jeden z największych i najbardziej znanych na świecie cykli koncertów skrzypcowych. Skomponował go w 1720 roku Antonio Vivaldi, stając się jego ambasadorem - jako wirtuoz skrzypiec najlepiej wydobywał kwintesencję swoich utworów, wykonując je na żywo. Sukces "Czterech pór roku" przyćmił jednak resztę prac Vivaldiego, które zostały docenione dopiero dwa wieki później. Dokument prezentuje historię zawrotnej kariery, jaką na świecie odniosły "Cztery pory roku", a także analizę, gdzie szukać klucza niezwykłej popularności tego cyklu.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×