Czy geny decydują o wszystkim?

In the Name of the Gene, USA 2016

Dokument ukazuje fakty i mity otaczające temat badań nad ludzkim DNA, obnaża nadużycia, których dopuszczono się w imię niebezpiecznego nonsensu biologicznego.

  • Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Stephanie Welch

Twórcy

  • Stephanie Welch Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Przekonanie o sprawczej mocy genów stało się dogmatem. Na geny przenosi się punkt ciężkości, gdy chodzi o organizację moralnego porządku społeczeństwa. To one warunkują inteligencję, emocje, wygląd, zdrowie, agresję, uzależnienia, preferencje seksualne, a nawet religijność i moralność. Dokument pokazuje, że nauka oparta na przekonaniach, iż geny są w pewnym stopniu odpowiedzialne za wszystkie zjawiska zachodzące w społeczeństwie, została obalona. Obnaża nadużycia, których dopuszczono się w imię niebezpiecznego nonsensu biologicznego.

Dokument pokazujący, że nauka oparta na przekonaniach, iż geny są w pewnym stopniu odpowiedzialne za wszystkie zjawiska zachodzące w społeczeństwie, została całkowicie podważona i obalona. Film ukazuje fakty i mity otaczające temat badań nad ludzkim DNA, obnaża nadużycia, których dopuszczono się w imię niebezpiecznego nonsensu biologicznego.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×