Czy słonie lubią chilli?

Chilies to the Rescue! Easing the Human-Elephant Conflict, Niemcy 2010

Choć populacja słoni wzrosła niestety, zwierzęta te wciąż muszą walczyć o przetrwanie. Ekolodzy wynajdują nowe sposoby na ich ratowanie, wykorzystując je na przykład przy uprawie chilli.

  • Czas trwania: 55 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Herbert Ostwald

Czy słonie lubią chilli? w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Herbert Ostwald Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Ochrona życia słoni i 20 lat zakazu handlu kością słoniową przynoszą pozytywne efekty. Obecnie w prawie wszystkich krajach w Afryce jest zauważalny przyrost naturalny tych zwierząt. Tylko w Safari Paradise w Kenii w ostatnich dwóch dekadach populacja słoni podwoiła się do ponad 30 000 osobników. W tym samym czasie znacznie zwiększyła się też liczba ludności. Oba gatunki zajmują coraz więcej powierzchni i walczą o przetrwanie. Ekolodzy wynajdują nowe sposoby na ratowanie słoni, wykorzystując je na przykład przy uprawie chilli.

Ochrona życia słoni i 20 lat zakazu handlu kością słoniową przynoszą pozytywne efekty. Obecnie w prawie wszystkich krajach w Afryce jest zauważalny dodatni przyrost naturalny tych szarych gigantów. W ostatnich dwóch dekadach populacja słoni podwoiła się do ponad 30 000 osobników tylko w Safari Paradise w Kenii. W tym samym czasie znacznie zwiększyła się też liczba ludności. Konflikty między człowiekiem a zwierzęciem od wieków są nieuniknione, a w ostatnich stuleciach tylko pogłębiają się. Oba gatunki zajmują coraz więcej powierzchni i walczą o przetrwanie. Słonie niestety jak zawsze przegrywają. W niektórych krajach są zabijane „humanitarnie” - strzałem w głowę. Jednak w większości afrykańskich państw celem nie jest mordowanie tych olbrzymów, a trzymanie ich z dala od pól i zagród. Konserwatyści i ekolodzy biją na alarm i wynajdują nowe sposoby na ratowanie słoni, wykorzystując je na przykład przy uprawie chilli. Lecz czy zgoda i pokój pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem była, jest i będzie kiedykolwiek możliwa?

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×